Search
Asset 2

ویزای کار خدمه کشتی استرالیا

(Chris McGrath/Getty Images)
(Chris McGrath/Getty Images)
(Chris McGrath/Getty Images)


در بخش مهاجرت، اپک‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز اطلاعات مختلف مهاجرت به برخی کشور‌‌‌‌‌‌‌‏ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌‌‌‌‌‌‌‏دهد. بیشتر مطالب ارائه شده، از وب‌‌‌‌‌‌‌‏سایت‌‌‌‌‌‌‌‏های رسمی اداره مهاجرت هر کشور تهیه می‌‌‌‌‌‌‌‏شوند و صرفاً جهت افزایش اطلاع خوانندگان ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‏گردند.

ویزای خدمه کشتی (زیر گروه ۴۸۸) Super yacht Crew visa subclass 488

یک نوع ویزای موقت است که اگر فرد دارای مهارت لازم برای کار بر روی کشتی را داشته باشد، با دریافت این نوع اقامت می‌‌‏تواند بیشتر از یک سال در استرالیا کار و زندگی کند. فرد با این شرایط می‌‌‏تواند به‌‌‏عنوان یکی از اعضای گروه کشتیرانی استخدام شود.

شرایط لازم:

•           سن بالای ۱۸ سال

•           دارا بودن سلامت جسمی و عدم سو پیشینه

•           داشتن اسپانسر که صاحب کشتی باشد

•           دارا بودن مدارک لازمی که اثبات کند فرد توانایی انجام شغل مذکور را دارد.

درخواست ویزای فرد زمانی بررسی می‌‌‏شود که وی از طرف اسپانسری در استرالیا حمایت شده باشد و اسپانسر برنامه‌‌‏ی کاری و حمایت مالی خود از وی را ارائه داده باشد.

فرد متقاضی می‌‌‏بایست یک کپی از یک برنامه‌‌‏ی ضامن و یا تعدادی از برنامه‌‌‏ی کاری اسپانسر خود به‌‌‏همراه یک برنامه‌‌‏ی حمایت‌‌‏کننده‌‌‏ی مالی از طرف اسپانسر را همراه با فرم درخواست ویزای خود رائه دهد.

وی می‌‌‏بایست تمامی مدارک مورد نیاز را ترجمه‌‌‌‏ی رسمی کرده و ضمن پر کردن فرم به صورت آن‌‌‌‏لاین در سایت رسمی مهاجرت استرالیا این مدارک را ضمیمه کند. مدارک شامل: مدارک تحصیلی، زبان انگلیسی و… می‌‌‏باشد.

همچنین می‌‌‏بایست امتحانات مربوط به سلامت خود (مدیکال)  را به‌‌‏همراه فرم درخواست ویزای خود تسلیم کند.

همچنین در هرکشوری که زندگی می‌‌‏کند برای ده سال زندگی گذشته‌‌‏اش سوء پیشینه دریافت نماید. این مدرک نیز باید ضمیمه‌‌‏ی فرم درخواست ویزا گردد.  در مرحله‌‌‏ی مصاحبه‌‌‏ی حضوری انگشت نگاری یا بیومتریک از فرد متقاضی گرفته خواهد شد.

در صورتی که پس از پر کردن فرم درخواست آنلاین ویزا و نوشتن مشخصات تغییری در شرایط  متقاضی روی دهد می‌‌‌‏بایست به اداره‌‌‌‏ی مهاجرت استرالیا این تغییرات را اعلام کند. این شامل یک آدرس جدید مسکونی، گذرنامه جدید و یا بارداری،  ازدواج، نامزدی، طلاق و یا فوت اعضای خانواده می‌‌‌‏گردد. از طرفی اگر فرد سفرهایی در این مدت به کشورهای دیگر داشته است نیز باید اعلام نماید.

هزینه‌‌‏ها:

برای دریافت این نوع ویزا، هیچ هزینه‌‌‏ی نرم افزاری وجود ندارد. البته هزینه‌‌‏های دیگر همچون: ارزیابی سلامت و پزشکی، گواهی پلیس، تست‌‌‏ها و گواهی‌‌‏های دیگر برعهده‎ی متقاضی است.

شما می‌‌‏توانید توسط وکلای قابل اعتماد، موفق به اخذ ویزای فوق وید. یا به سایت رسمی مهاجرت استرالیا (در این قسمت) مراجعه نمایید و به‌‌‏صورت آن‌‌‌‏لاین اقدام نمایید.

در غیر این‌‌‏صورت می‌‌‏توانید فرم ۱۳۶۵ را برای درخواست ویزای Superyacht پر نمایید و به اداره‌‌‏ی مهاجرت استرالیا ارسال نمایید. در مورد فرم اسپانسر نیز، اسپانسر شما  باید فرم در خواست شماره‌‌‏ی ۱۳۶۶ ویزای Superyacht را پر کند.


منتظر مقالات بعدی ما در بخش مهاجرت باشید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی