Search
Asset 2

پرواز پهپاد‎ها در آزمون ورودی دانشگاه‌های چین برای جلوگیری از تقلب

کائو گائو آزمون ورودی دانشگاه چین پهباد
یک دانش‎آموز چینی در حال مطالعه پیش‌از آغاز آزمون در دبیرستان شماره ۴ پکن، یکی‎از معتبرترین دبیرستان‎ها در چین. ۸ ژوئن ۲۰۱۵. (Kevin Frayer/Getty Images)
کائو گائو آزمون ورودی دانشگاه چین پهباد
یک دانش‎آموز چینی در حال مطالعه پیش‌از آغاز آزمون در دبیرستان شماره ۴ پکن، یکی‎از معتبرترین دبیرستان‎ها در چین. ۸ ژوئن ۲۰۱۵. (Kevin Frayer/Getty Images)

تقلب در آزمون‎های ورودی دانشگاه به معضلی برای وزارت آموزش و پرورش چین تبدیل شده است.

امسال به درخواست شهروندان چینی برای برگزاری «آزمونی سخت‎گیرانه‎تر»، و برای مبارزه با تقلب از پهپاد استفاده شده است.

«گائوکائو» یا آزمون ملی ورودی دانشگاه در چین که به‎خاطر سطح استرس بالای آن معروف است، امسال از ۷ ژوئن به مدت سه روز پذیرای  ۹.۴ میلیون دانش‌آموز دبیرستانی چینی بود.

به گزارش رسانه‎های دولتی چین، این پهپاد‎های شش ملخه که در مراکز آزمون در شهر «لئویانگ» در استان «هنان» استفاده شده است، می‎توانند در ارتفاع ۵۰۰ متری حوزه‎ی امتحانی پرواز کرده و هر‎نوع سیگنال مشکوک که به مراکز آزمون مخابره شود، شناسایی کنند.

به‎گفته‎ی رسانه‎های چین، هر کدام از این پهپادها ده‎ها هزار دلار هزینه برداشته است.

«لان ژیگانگ»، رئیس اداره‎ی نظارت و مقررات رادیو لوئویانگ اظهار داشت، این پهپادها بسیار پیشرفته‎تر از تجهیزات نظارتی زمینی است که در گذشته استفاده می‎شد. آن‎ها می‎توانند منطقه‎ی وسیعی از هوا را پوشش دهند و از لابلای موانع فیزیکی عبور کنند.

دانش‎آموزان در استان‎های دیگر نیز با اقدامات شدید امنیتی رو‎به‎رو شدند.

روش تقلب میان فقیران و ثروتمندان در آزمون گائوکائو متفاوت است. استفاده از دستگاه‎های ارتباطی وایرلس، استخدام داوطلب حرفه‎ای و فروش پاسخ‎های احتمالی آزمون، تنها به برخی از افراد تعلق دارد. دستگاه‎های مربوط به تقلب به‎راحتی به‌صورت آن‎لاین خریداری می‎شوند؛ مثل ساعت‎هایی که می‎توانند مقالات و فرمول‎ها را ذخیره کنند و یا هدفون‎هایی که می‎توانند سیگنال‎های بی‎سیم را دریافت کنند.

در تاریخ ۶ ژوئن، رسانه‎های دولتی گزارش دادند پلیس چین یک مربی مدرسه‎ی هنر در شهر «هاریبان» را به‎خاطر فروش تجهیزات تقلب  دستگیر کرده است. در این گزارش آمده است، این معلم پاک‌‏کن‎هایی با قابلیت دریافت سیگنال را از ماه مه به دانش‎آموزان می‎فروخته  و ۴۰هزار یوان از این راه عایدش شده است.

به گزارش رسانه‎های دولتی چین بعد‎از پایان اولین روز امتحان در هفتم ژوئن، دو داوطلب در شهر «نانچانگ» در استان «ژیانگشی» دستگیر شدند. اداره‎ی آموزش و پرورش مغولستان برای جلوگیری از ورود داوطلبان حرفه‎ای اقدام به جمع‎آوری اثر انگشت تمام داوطلبان آزمون در زمان ثبت‎نام می‎کند تا بعد‎از ورود به مراکز آزمون صحت آن معلوم شود.

وزارت آموزش و پرورش چین اعلام کرده است، درصورتی که متوجه تقلب دانش‎آموزی شوند، تا سه سال در شرکت از آزمون ورودی محروم می‎شود.

اپک‎تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی