Search
Asset 2

اعلام تاسف ویزا کارت، از خودداری والمارت در پذیرش کارت‌‏های اعتباری این شرکت

7964bcc09ebc3d30860f6a706700a97c-676x450

فروشگاه زنجیره‌ای والمارت کانادا، روز شنبه ۲۲ خرداد اعلام کرد که به دلیل کارمزد بالای استفاده از ویزا کارت، به لیست فروشندگانی می‌پیونند که این کارت را نمی‌پذیرند.

این فروشگاه طی این خبر گفت که پذیرش ویزا کارت را به تدریج در همه شعبات خود متوقف خواهد کرد. والمارت هزینه‌های بالای ویزا کارت را غیرقابل قبول خواند.

https://persianepochtimes.com/wp-content/uploads/2016/06/Parvaneh-LaserP2-SM.jpg

اما ویزا کارت طی بیانیه‌ای گفت که کارت‌های اعتباری ارائه شده از سوی این شرکت یکی از پایین‌ترین نرخ‌های موجود برای فروشندگان در کشور است. یکی از نمایندگان ویزاکارت در بیانیه‌ای گفت که این شرکت از تصمیم والمارت متاسف است و این اقدام تاثیر منفی روی مشتریان این فروشگاه خواهد داشت.

بر اساس اسناد ارائه شده در وب‌سایت ویزا کارت، نرخ استاندارد برای خرید  خرده فروشی‌ ، بین ۱.۴۲ تا ۲.۰۸ درصد است.  این در‌حالی است که وب‌سایت مستر کارت این نرخ را بین ۱.۴۴ تا ۲ درصد قرارداده است.

همچنین مسترکارت برای فروشندگان بزرگی که حداقل حجم خرید خالص آن‌ها در سال ۳ میلیارد دلار باشد، نرخ پایین‌تر ۱.۲۶ درصد را ارائه داده است.

نمایندگان والمارت کانادا از اعلام میزان فروش کارت‌های اعتباری در سال خودداری کردند اما در وب سایت خود اعلام کردند که این شرکت برای کارت‌های اعتباری سالیانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه می‌کند.

ماه گذشته والمارت طی گزارشی، درآمد سه ماهه اول سال مالی  ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ کل شعبات خود در همه کشورها را ۱۱۵.۹ میلیارد دلار آمریکا اعلام کرد.

ضرر برای دو طرف

«داگ استفنز»، تحلیلگرو استراتژیست در تورنتو گفت که این اقدام برای هر دوطرف زیان‌بار خواهد بود و گفت: «اگر نتوانید برای خرید حجم انبوهی از کالا از ویزا کارت استفاده کنید، اصلا جالب نیست.»

وی افزود: « نمی‌توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که حجم انبوهی از معاملات از طریق ویزا انجام می‌شود. اگر بخواهید با والمارت معامله کنید ولی والمارت نپذیرد، کاری نمی‌توانید کنید.»

روزنامه اقتصادی خبرنامه نیلسون گزارش کرد که درسال ۲۰۱۵ بیش از ۵۶ درصد حجم معاملات از طریق ویزا کارت انجام شده است و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت و شرکت مادر والمارت کانادا  بزرگترین فروشگاه خرده فروشی جهان بوده‌‌‌‏اند.

استفنز گفت: «مشتریان پس از اینکه ببینند در والمارت نمی‌توانند از ویزا کارت خود استفاده کنند، نا امید می‌شوند. امروزه رقابت خیلی تنگاتنگ است و زمان خوبی برای محدود کردن توانایی خرید مشتریان نیست.»

وی ادامه داد: «تحلیلگران والمارت احتمالاً هزینه‌ای که  با توقف استفاده از ویزا کارت پرداخت نمی‌کنند را محاسبه کرده‌اند.»

شروع توقف تدریجی از تاندربی

والمارت در بیانیه خود گفت که برای شروع اجرای این تصمیم، از ۱۸ ژوییه شعبات تاندربی در انتاریو، ویزاکارت را قبول نخواهند کرد و پس از آن در شهرهای دیگر کانادا اجرا می‌شود.

یکی از فروشگاه‌های والمارت گفت که شعبات شهرهای شمالی انتاریو دارای ساختاری انعطاف پذیر است و از روز پنج شنبه شروع به اطلاع رسانی به مشتریان خود کرده است.

به گفته وب سایت والمارت این شرکت بیش از ۴۰۰ شعبه در کانادا و ۱۱۵۰۰ شعبه در دنیا دارد.

پیش از این نیز فروشگاه‌ «نو فریلز» پذیرش ویزاکارت یا آمریکن اکسپرس را متوقف کرده بود با این دلیل که ویزا کارت برای تجارتشان خیلی گران است. همچنین شرکت کاستکو از میان کارت‌‌‌‏های اعتباری فقط مستر کارت را می‌‌‌‏پذیرد.

والمارت گفته است که همچنان مسترکارت، آمریکن اکسپرس و دیسکاور کارت را می‌پذیرد.

والمارت کانادا اعلام کرد که امیدوار است با ویزا کارت برای نرخ پایین‌تر به توافق برسد.

Paria2

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی