Asset 2

چینی‎ها درباره‎ی متولدین سال بز چه می‎گویند؟

«سه بز در هماهنگی باشد»، یکی از محبوبترین تبریک‎های سال بز است. با آغاز سال نوی چینی که علامت برج فلکی آن بز است، چینی‎ها هنگام دیدار از هم برای یک‎دیگر چنین آرزوهایی می‎کنند.(SM Yang/Epoch Times)
«سه بز در هماهنگی باشد»، یکی از محبوبترین تبریک‎های سال بز است. با آغاز سال نوی چینی که علامت برج فلکی آن بز است، چینی‎ها هنگام دیدار از هم برای یک‎دیگر چنین آرزوهایی می‎کنند.(SM Yang/Epoch Times)
سال نوی چینی سال بز
امسال سال بز است و اصطلاح «سه بز هماهنگی می آورند»، یکی از محبوبترین تبریک‎های سال بز است. با آغاز سال نوی چینی که علامت برج فلکی آن بز است، چینی‎ها هنگام دیدار از هم برای یک‎دیگر چنین آرزوهایی می‎کنند.(SM Yang/Epoch Times)

 

۱۹ فوریه‎ی امسال، آغاز سال نوی چینی است. امسال در برج فلکی چینی، سال بز است که سالی خوش‌یمن محسوب می‎شود.

چینی‎ها به‎طور کلی، علامت 羊 (یانگ) را به‎معنای بز، گوسفند و قوچ ویا بره در‎نظر می‎گیرند. گرچه در ذکر فقط یکی‎از آن‎ها، دو علامت به‎کار می‎رود که ترکیبی از کلمه‌ی «یانگ» خواهد بود.

بز، حیوانی کنجکاو و باهوش است. در مقایسه با گوسفند یا قوچ، به‎نسبت قوی‎تر و شجاع‎تر است. این دلیل آن است که چرا بز به‎عنوان یکی‎از حیوانات بروج فلکی انتخاب شده است.

بز‎ها موجوداتی آرام و زیبا هستند. متولدین سال بز نیز همین ویژگی‎ها و چند خصوصیت خاص دیگر را دارند.

متولدین سال بز، افرادی آرام هستند و به طبیعت علاقه‎مندند. آن‎ها معمولاً زندگی آرامی دارند و اغلب به نظر دیگران درباره‌ی خود اهمیت کم‎تری می‎دهند.

این افراد معمولاً دلسوز، جذاب و خوش‎اخلاق هستند. آن‎ها خوش‎قلب بوده و معمولاً با همه سازگارند که همین ویژگی دوستان و تحسین‎کنندگان آن‎ها را جذب می‎کند.

آن‎ها هم‎نشینی با دیگران را دوست دارند اما نمی‎خواهند در مرکز توجه قرار گیرند. در‎عوض، ترجیح می‎دهند در حاشیه باشند و به‎تماشای دیگران در جمع بنشینند.

اگرچه محافظه‌کار هستند؛ اما در کار گروهی  خوب بوده و در کسب و کار با‎احتیاط عمل می‎کنند. به‎طور کلی، از آن‎چه که خود انتظار دارند، بهتر عمل می‎کنند؛ زیرا در حفظ آرامش و انجام وظایف مهارت دارند.

آ‎ن‎ها در زندگی روزمره‎ی خود، مقتصد، بانشاط و بشاش هستند. به طالع‎بینی علاقه دارند، بنابراین، اگر طالع‎بین یا منجم شوند، امری غیرمعمول نیست. بسیاری از آن‎ها مذهبی نیز هستند.

گفته می‎شود که متولدین سال بز خلاق، هنرمند و با‎استعداد هستند. آن‎ها به مسائل فرهنگی علاقه دارند و انرژی خود را صرف سرگرمی‎های هنری می‎کنند.

آن‎ها اغلب صنعت‎گر، هنرمند، طراح داخلی، گل‎فروش، نقاش، نوازنده، معمار، نویسنده و غیره می‎شوند. در واقع، آن‎ها به‎راحتی می‎توانند در هر حرفه‎ای که نیاز به استعداد هنری و خلاقیت باشد، موفق شوند.

این افراد معمولاً  بسیار رومانتیک و حساس هستند. با این‎وجود، احساس عدم امنیت می‎تواند یکی‎از نقاط ضعف آن‎ها باشد. آن‎ها نیاز به پذیرفته شدن، دوست داشته شدن و محافظت دارند.  در روابطشان می‎توانند کمی ریاست‎ماب و تنبل باشند؛ اما به‎خاطر طبیعت آرام و دلسوزشان عاقبت، به آن‎چه که می‎خواهند، می‎رسند.

زنان متولد سال بز، تمایل دارند تا شریک زندگیشان ثروتمند باشد تا بتوانند بدون نگرانی از داشتن پول، زندگی آرامی داشته باشند.

یکی دیگر از مشخصه‎های کلی متولدین سال بز، ترس از درگیری و تضاد است. آن‎ها از درگیری گریزان هستند. از تصمیم‎گیری‎های سخت دوری می‎کنند و حاضر به گرفتن موضعی جنجالی نیستند.

آن‎ها تا‌حدود بدبین، دودل و وابسته هستند؛ بنابراین بسیاری‎از متولدین این سال به‎دنبال کسب قدرت و منزلت نیستند. با‎توجه به این ویژگیهای شخصیتی،  آن‎ها ترجیح می‎دهند بخشی‎از یک گروه سازمان‎یافته و منظم باشند.

اپک‎تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی