Search
Asset 2

کره شمالی فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب را مسدود کرد

(AP Photo/Eric Talmadge)
(AP Photo/Eric Talmadge)

 

کره شمالی در تلاشی دیگر برای منزوی کردن مردم این کشور از جهان خارج، اعلام کرد که سایت‌های فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب را مسدود کرده است.

حکومت کره شمالی همچنین قصد دارد وب‌سایت‌ صدای آمریکا، سایت‌های متعلق به کره جنوبی و صفحات مربوط به شرط بندی و  سایت‌های جنسی را مسدود کند.

وزارت پست و ارتباطات کره شمالی این خبر را به سرویس‌دهنده اصلی موبایل کره «کوریولینک» و سایر سرویس دهندگان اینترنت ابلاغ کرد. آنها می‌گویند که دولت برای مدتی معلوم سایت‌ها را مسدود می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است که هر کسی که سعی کند سایت‌های مسدود شده را از را‌ه‌های مختلف بشکند و به آن دسترسی پیدا کند، یا مطالب ضد جمهوری پخش کند، بر طبق قوانین کره شمالی مجازات خواهد شد.

هرچند تعداد اندکی از مردم کره شمالی به اینترنت دسترسی دارند و تنها خارجی‌ها پیش‌از این ظاهراً دسترسی تقریباً نامحدود داشتند؛ هرچند فعالیت اینترنتی آن‌ها نیز احتمالاً تحت کنترل بوده است.

با این حال قانون جدید اینترنت، اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد این کشور برای جهان خارج را برای بازدید کنندگان و جامعه کوچک شهروندان خارجی در کره شمالی سخت‌تر می‌کند.

محدودیت‌های جدید رژیم «کیم جونگ اون»، توانایی کره شمالی را برای دیدن اطلاعات گذاشته شده در مورد کشورهای دیگر محدود می‌کند.

شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و توییتر از ماه‌ها قبل به طور غیر رسمی مسدود بوده و از تاریخ اول آوریل این سایتها از طریق جستجوگر پیونگ یانگ قابل دسترسی نیستند.

کره شمالی سعی در کنترل نحوه خروج اخبار از کشور دارد، و از اینکه شهروندان راه‌هایی برای دسترسی به اینترنت پیدا کنند، نگران است و  بی سر و صدا دنبال راه‌هایی برای محدود کرده اینترنت است.

در حال حاضر سایت اینستاگرام در لیست سایت‌های محدود شده نیست و کابران از آن استفاده می‌کنند.

با این حال سال گذشته در صفحه کاربران هشداری ظاهر شد به این مضمون که، دسترسی به شبکه‌های اجتماعی که محتوای مضر دارد اجازه داده نمی‌شود.

وب سایت‌های مسدود شده نیز این پیغام روی صفحه آن‌ها دیده‌ می‌شود: «هشدار! این سایت در لیست سیاه است و شما اجازه وصل شدن به آن را ندارید.»

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «کره شمالی فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب را مسدود کرد»

  1. به نظرم خبر بی ربط و اشتباهی است… چونکه اساسا در کره شمالی اینترنت برای مردم وجود خارجی نداره و حتی موبایل هم ندارند.. پس دیگر فیلترینگ سایتها معنا ندارد..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی