Search
Asset 2

یک میلیون کانادایی برای قربانیان آتش سوزی فورت مک‌‏موری به کمپین صلیب سرخ کمک مالی کرده‌‌‏اند

فورت مک موری پس از آتش سوزی
فورت مک موری پس از آتش سوزی (COLE BURSTON/AFP/Getty Images)

 

بیش از یک میلیون کانادایی به کمپین گسترده صلیب سرخ در کانادا برای کمک به ساکنان فورت مک موری که دو ماه پیش مجبور به ترک خانه‌‌‌‏های خود شدند، کمک مالی کرده‌‌‌‏ند.

«کنراد ساوی»، مدیر عامل شرکت صلیب سرخ گفت: «این کمپین بزرگترین و موفق‌‌‌‏ترین کمپین این شرکت در طول تاریخ (پس از جنگ) بوده است … این یک لحظه واقعی و فوق العاده برای کانادا است و فکر می‌‌‌‏کنم که باید قدر آن را بدانیم.»

به گفته وی همه در سراسر کشور با دیدن این نوع از کمک شهروندان کانادا، تحت تاثیر قرار گرفتند.

در این برنامه تاکنون بیش از ۱۳۶ میلیون دلار جمع آوری شده است که جدا از بودجه دولت‌‌‌‏های استانی و فدرال کانادا است. صلیب سرخ تاکنون بیش از ۱۶۵ میلیون دلار هزینه کرده است. کنراد ساوی دراین خصوص گفت که بسیاری از این پول‌‌‌‏ها به طور مستقیم به خانواده و یا افراد و سازمان‌‌‌‏های محلی، مانند بانک غذا داده شده است.

چالشی برای کمک به کسانی که خانه خود را از دست داده‌‌‌‏اند

تاکنون بیشترین تلاش برای کمک به بازگشت مردم به خانه‌‌‌‏هایشان صورت گرفته است. تلاش‌‌‌‏ها برای اطمینان از استفاده از پول برای خرید مواد غذایی و یخچال بوده است که در طول آتش سوزی از بین رفتند.

آتش سوزی ۳ مه فورت مک موری باعث شد که بیش از ۹۰ هزار نفر خانه‌‌‌‏های خود را که در داخل و اطراف این شهر قرار داشت، ترک کنند و باعث از بین رفتن بیش از ۲۴۰۰ خانه و ساختمان شد.

Parvaneh Laser2

ساکنان شهر اوایل ماه ژوئن شروع به بازگشت به این خانه‌‌‌‏هایشان بازگشتند. اما کسانی که در سه محله آباسند، بیکون هیل و واترویز بودند، بیشترین صدمه را دیده‌‌‌‏اند و ممکن است تا پایان تابستان نتوانند به خانه‌‌‌‏های خود بازگردند.

ساوی دراین باره گفت که چالش کنونی ما این است که برخی از مردم همه چیز خود را از دست داده‌‌‌‏اند. آن‌‌‌‏ها خانه‌‌‌‏های خود را از دست داده و قادر به بازگشت نیستند.

به گفته وی صلیب سرخ به کمک به بسیاری از این افراد در ماه‌‌‌‏های آینده ادامه خواهد داد و برای کمک به این خانواده‌‌‌‏ها تا زمانی که خانه‌‌‌‏ها بازسازی شوند، خانه‌‌‌‏های موقت فراهم می‌‌‌‏شود.

با گذشت زمان، تلاش صلیب سرخ از کمک‌‌‌‏های کوتاه مدت به افراد با نیازهای فوری به کمک بلند مدت برای کسانی که همه چیزشان را از دست دادند، تبدیل می‌‌‌‏شود.

ساوی همچنین گفت: «بنابراین در ماه‌‌‌‏های آینده به حمایت بیشتری برای کمک به افراد کمتر نیاز است.»

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی