Search
Asset 2

یک پلاگین عالی برای جی‌میل

جی میل

جی میل

 

Ugly Email پلاگینی رایگان برای مرورگر کروم است که بر روی وب‌سایت جی‌میل کار می‌کند و هدفی جز این ندارد که پیش از باز شدن هر ایمیلی به شما اطلاع دهد که کی آن ایمیل در حال ردیابی شدن است!

بازاریاب‌ها روز به روز ماهرتر می‌شوند و مدام به دنبال یافتن راههایی هستند که توجه مشتریان را با ابزارهای جدیدی که ادعا می‌کنند فروش آنها را افزایش خواهد داد جلب کنند. این به‌ویژه در دنیای آنلاین صادق است که در آن به طور پیوسته ابزارهای نرم‌افزاری جدید با این هدف توسعه می‌یابند که پیام‌های شرکت‌ها را هرچه کارآمدتر در برابر دیدگان شما بیاورند، و سپس تا جایی که ممکن است بر موفقیت هر مورد فعالیت تبلیغاتی از نزدیک نظارت کنند.

یکی از ابزارهایی که همواره مورد استفاده‌‌ی بازاریاب‌ها بوده است، ردیابی ایمیل است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد که از طریق ردیابی خودکار ایمیل‌ها هر بار که آن را باز می‌کنید، آن هم بدون اطلاع شما، موفقیت هر فعالیت تبلیغاتی مبتنی بر ایمیل را ارزیابی کند؛ که البته این تهاجمی عظیم به حریم خصوصی افراد است.

به جز حالتی که HTML غیرفعال شده باشد، هرگز ردیابی این‌که شما ایمیلی را باز کرده‌اید یا نه تا این حد ساده نبوده است. مشکل این‌جا است که ردیابی در پشت درهای بسته انجام می‌شود و شما هیچ ایده‌ای ندارید که کی ردیابی می‌شوید و کی آزاد هستید. بدون نگرانی از این‌که شرکتی ممکن است به طور آنی از آن مطلع شود، ایمیل خود را باز کنید.

 اما هم اکنون پلاگین رایگان Ugly Email بر روی مرورگر کروم  این اجازه را به شما می‌دهد که پیش از باز کردن هر ایمیلی در وب‌سایت جی‌میل از این‌که کی آن ایمیل در حال ردیابی شدن است مطلع شوید!

استفاده از این پلاگین (ابزاری کاربردی و کوچک و وابسته به یک نرم‌افزار میزبان دیگر) نمی‌توانست از این ساده‌تر باشد. تنها کافی است که این پلاگین  را پس از رفتن به این لینک در  مرورگر کروم خود، دانلود و نصب کنید. بر روی دگمه‌ی «Add to Chrome» کلیک کرده و سپس دستورالعمل‌هایی را که بر روی صفحه ظاهر می‌شود را تعقیب کنید تا آن را نصب کنید.

پس از این هر بار که ایمیل خود را بر روی Gmail.com چک می‌کنید، در کنار هر ایمیلی که در لحظه‌ی باز شدن توسط شما ردیابی خواهد شد نمادی که شبیه چشم است را خواهید دید.  این تصویر نشان می‌دهد این نماد شبیه چه چیزی است:

(BGR)

اگر شما این نماد را کنار یک ایمیل دیدید و نمی‌خواستید فرستنده لحظه‌ی باز کردن ایمیل از آن مطلع شود، تنها کافی است که آن پیام را حذف کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی