Search
Asset 2

کشته شدن ۲۵ زن بغدادی به‌‏دست افراد ناشناس

کشته شدن ۲۵ زن بغدادی به‌‏دست افراد ناشناس (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
کشته شدن ۲۵ زن بغدادی به‌‏دست افراد ناشناس (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

کشته شدن ۲۵ زن بغدادی به‌‏دست افراد ناشناس (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

افراد مسلح با هجوم به ساختمانی در پایتخت عراق، ۲۵ زن را کشته و ۸ تن دیگر را نیز مجروح کردند.

بنابر گزارش‌‏ها، برخی از این مهاجمان که هنوز هویت‌‏شان مشخص نیست، لباس شخصی بر تن داشته‌‏اند.

آنها با ورود به این ساختمان موسوم به مرکز روسپی‌‏ها که در محله‌‏ی زیونه‌‏ی بغداد واقع است، این زنان را به‌‏طرز فجیعی به گلوله بسته‌‏اند.

یک شاهد به خبرگزاری رویترز گفته است: «زمانی‌‏که از پله‌ها بالا می‌‏رفتیم جسد چند زن دیدیم و خون از پله‌ها سرازیر شده بود. داخل آپارتمان شدیم و اجساد هر طرف افتاده بود؛ تعدادی روی مبل، چند تا روی زمین. یک زن که ظاهراً تلاش کرده بود در کمد آشپزخانه پنهان شود، به ضرب گلوله به قتل رسیده بود.»

درگیری و خشونت در بسیاری از مناطق عراق همچنان ادامه دارد و جامعه بین‌‏الملل نسبت به خطر تجذیه‌‏ی این کشور هشدار داده‌‏اند.

«نیکلای ملادف»، فرستاده‌‏ی سازمان ملل متحد در عراق، در بیانیه‌‏ای با تأکید بر لزوم تشکیل یک دولت فراگیر گفته است که عدم توافق بر سر انتخاب رئیس‌‏جمهور، نخست‌‏وزیر و رئیس پارلمان تنها به نفع کسانی خواهد بود که خواستار تجزیه‌‏ی عراق هستند.

به‌‏عقیده‌‏ی تحلیل‌‏گران مسائل خاورمیانه، سیاستمداران و سران جناح‌‏های مختلف عراق برای مقابله با داعش و خروج از بحران فعلی باید باهم متحد شوند.

این در حالی‌‏ست که باوجود افزایش فشارهای داخلی و خارجی برای تشکیل یک «دولت وحدت ملی»، گروه‌های سیاسی مختلف هنوز نتوانسته‌‏اند به یک نتیجه‌‏ی واحد دست یابند.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی