Search
Asset 2

شکایت دختری از بیمارستانی در کالیفرنیا به دلیل برداشتن سینه‌هایش در ۱۳ سالگی 

لایلا جین، شاکی پرونده بیمارستانی در کالیفرنیا و چند پزشک آن به دلیل برداشتن سینه‌های این دختر در ۱۳سالگی
لیلا جین در یک گردهمایی روز آگاهی از انتقال در کنگره ایالتی در ساکرامنتو در 10 مارس 2023 سخنرانی می کند.(Courtesy of Pamela Garfield-Jaeger)

بیمارستانی در کالیفرنیا و چند پزشک آن به دلیل برداشتن سینه‌های یک دختر ۱۳ساله پس از ادعای او که یک پسر است، اکنون با یک شکایت روبرو هستند. 

چارلز لی‌مندری، یکی از وکلایی لایلا جین، شاکی این پرونده عنوان کرد که بیمارستان و پزشکان با تجویز داروهای مهار بلوغ و هورمون‌ها و همچنین انجام عمل جراحی برداشت دو سینه به «سوء استفاده پزشکی ایدئولوژیک و مبتنی بر سود» متهم شده‌اند. 

جین که اکنون ۱۸ساله است، زمانی که تنها ۱۱ سال داشت تحت تأثیر افراد آنلاین قرار گرفت و به والدینش گفت که یک پسر است و آنها را مجبور کرد از پزشکان راهنمایی بخواهند. 

در حالی که سه پزشک گفتند که جین برای هورمون درمانی خیلی جوان است، در نهایت به چند پزشک دیگر ارجاع داده شد که داروهای مسدود کننده بلوغ و هورمون‌های او را تجویز کردند و در عرض شش ماه، سینه‌های او را برداشتند. 

بر اساس دادخواستی که مطرح شده، داروهای مهار بلوغ و هورمون درمانی پس از یک جلسه ۷۵ دقیقه‌ای با یک روان‌شناس تجویز شد و جراح پلاستیک نیز پس از یک جلسه ۳۰ دقیقه‌ای نتیجه گرفت که سینه‌های جین می‌تواند برداشته شود. 

بر اساس این پرونده، «متهمان تلاشی برای درک رویدادهای روان‌شناختی که منجر به باور اشتباه جین شد که او ترنسجندر است، انجام ندادند و همچنین علائم همزمان چندگانه بیماری را مورد ارزیابی و یا درمان قرار ندادند.» 

به جای آن، متهمان فرض کردند که لایلا، یک دختر دوازده‌ساله با مشکلات عاطفی، بهترین درک از نیازهای خود برای بهبود سلامت روانی خودش را دارد و به طور مجازی نسخه دارویی را به او تحویل دادند. 

جین از آن زمان «دگرگون شده» و به عبارت دیگر شناسایی مجدد خود بهعنوان یک دختر را از سر گرفته است و در حال حاضر تحت روان درمانی برای مسائل مربوط به سلامت روان مانند اختلال اضطراب اجتماعی است. 

طبق دادخواستی که علیه این بیمارستان و پزشکان آن مطرح شده، عدم درمان و تشریح عوارض جانبی احتمالی ناشی از جراحی به این معناست که پزشکان اطلاعات کافی را به جین را ارائه نکرده‌اند و به جای آن متهمان ادعا کردند که احساس ناتوانی جنسی برطرف نخواهد شد مگر اینکه او این روند را طی کند و تحت عمل قرار گیرد 

همچنین در مقطعی به والدین جین گفته شده بود که «ترجیح می‌دهید یک پسر زنده داشته باشید یا یک دختر مرده؟» 

جین در بیانیه‌ای گفت: «قانون می‌گوید کودکان برای تصمیم‌گیری‌های جدی که می‌تواند عواقب طولانی‌مدتی داشته باشد، مانند خالکوبی، رانندگی با دوستان، نوشیدن الکل، سیگار کشیدن یا حتی رای دادن بلوغ کافی ندارند. پس چرا برای نوجوانان ۱۳ساله قابل قبول است که تصمیم بگیرند بدن خود را مثله کنند؟» 

این شکایت در دادگاه عالی ایالت کالیفرنیا ثبت شد و جین به دنبال دریافت غرامت برای درد و رنج خود، پول اضافی برای هزینه‌های پزشکی، و هزینه‌های دادخواست است. 

همچنین گفته شده که شکایت مشابهی توسط «کلویی کول» که سینه‌هایش در سن ۱۵ سالگی برداشته شده، در اوایل سال جاری تنظیم و در دادگاه ثبت شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی