Search
Asset 2

متهم شدن سه نفر به «محاربه» در پرونده مرگ یک بسیجی در اکباتان

حکم محاربه قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای پرونده کشته شدن آرمان علی‌وردی
ابوالقاسم صلواتی, رئیس دادگاه انقلاب تهران (Public Domain)

قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرد که برای سه متهم پرونده کشته‌شدن یک بسیجی در اکباتان اتهام محاربه صادر شده است. 

بر اساس این گزارش، برای هشت نفر از متهمان پرونده کشته شدن آرمان علی‌وردی در شهرک اکباتان کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع داده شده است. 

قوه قضائیه اعلام کرد که از این هشت نفر، سه تن از متهمان که از طریق تمسک به سلاح سرد، باعث مرگ طلبه بسیجی شده‌اند به «محاربه و اقدام علیه امنیت کشور» متهم شده‌اند و اتهام سایر متهمان «اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور» است. بنا بر اعلام سخنگوی قوه قضاییه از این هشت نفر، هفت نفر زندانی و یک نفر به قید وثیقه آزاد است. 

بر اساس اطلاعات موجود، در این پرونده «میلاد آرمون» متهم ردیف اول است و پس از او «مهدی حسینی» و «مهدی ایمانی»، «علیرضا کفایی» و «حسین نعمتی» دیگر متهمان این پرونده هستند. 

 مجید سعید عرب، وکیل دادگستری، در توییتی اعلام کرد که وکالت تسخیری یکی از متهمان این پرونده با اتهام «محاربه» به او سپرده شده و پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب فرستاده شده است.   

او در این توییت از دیدار با قاضی صلواتی، قاضی این پرونده خبر داد. 

این نشان می‌دهد که برخی از متهمان این پرونده از دسترسی به وکیل تعیینی محروم هستند. 

ابوالقاسم صلواتی معروف به «قاضی صلواتی» به دلیل صدور احکام سنگین برای معترضان از جمله اعدام در ادوار مختلف اعتراضات در ایران به «قاضی اعدام» و «قاضی مرگ» شهرت دارد و پیش‌تر توسط ایالات متحده در فهرست تحریم قرار گرفته است. 

علی‌وردی روز چهارم آبان ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات «زن زندگی آزادی» در شهرک اکباتان تهران زخمی شد و پس از چند روز جان باخت و  فرمانده سپاه تهران روز ۱۶ آبان سال گذشته از بازداشت ۱۴ نفر با ادعای «عوامل دخیل در قتل علی‌وردی» خبر داده بود. 

سازمان حقوق بشر ایران در دی‌ماه پارسال هشدار داده بود که دست‌کم ۱۰۹ معترض در خطر صدور یا اجرای احکام اعدام قرار دارند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی