Search
Asset 2

کانادا: تقدیر از نیلوفر حامدی و الهه محمدی

لیلی پورزند هنگام دریافت تقدیرنامه‌‏های نیلوفر حامدی و الهه محمدی خبرنگاران زندانی در ایران (Epoch Times Persian)
لیلی پورزند هنگام دریافت تقدیرنامه‌‏های نیلوفر حامدی و الهه محمدی خبرنگاران زندانی در ایران (Epoch Times Persian)

شورای ملی مطبوعات و رسانه‌‌‏های قومی کانادا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه از دو روزنامه نگار ایرانی، نیلوفر حامدی و الهه محمدی که هم اکنون در زندان به سر می‌‌‏برند تقدیر کرد.

تقدیر نامه‌‌‏ها به لیلی پورزند، دختر سیامک پور‌‌‏زند، روزنامه‌‌‏نگاری که تحت اسارت جمهوری اسلامی جان خود را گرفت، به نیابت از این دو خبرنگار اهدا شد.

این مراسم که به مناسبت سالگرد روز آزادی رسانه‌‌‏ها برگزار شد، به تقدیر از خبرنگارانی پرداخت که حرفه خود را در شرایط دشوار ادامه می‌‌‏دهند.

محمد تاج‌‌‌‌‏دولتی، مدیر شورای ملی مطبوعات و رسانه‌‌‌‌‏های قومی کانادا: تاریخچه مبارزه روزنامه‌‌‌‌‏نگاران ایرانی طولانی و دردناک است. (Epoch Times Persian)

محمد تاج‌‌‏دولتی، مدیر شورای ملی مطبوعات و رسانه‌‌‏های قومی کانادا در این مراسم گفت: «طی چند ماه گذشته، بیش از هزار معترض جوان توسط رژیم دیکتاتوری ایران، ظالمانه کشته شدند. به چشمانشان تیر زدند، دستگیر، زندانی و اعدام شدند. سه مرد جوان، چند ساعت پیش به دار آویخته شدند، زیرا در خیابان‌‌‏ها برای آزادی اعتراض کردند. بسیاری از روزنامه‌‌‏نگاران دستگیر و زندانی شدند؛ شامل نیلوفر حامدی و الهه محمدی، دو خبرنگار جوان. شورای مطبوعات و رسانه‌‌‏های قومی ملی کانادا شجاعت در انجام وظیفه‌‌‏شان را تقدیر می‌‌‏کند.»

تاج‌‌‏دولتی گفت: «نیلوفر حامدی و الهه محمدی از زمان آغاز جنبش کنونی دستگیر شده‌‌‏اند؛ زیرا نیلوفر حامدی عکس‌‌‏های مهسا امینی را در بیمارستان، پس از ضرب و شتم توسط گشت ارشاد تهران منتشر کرد. الهه محمدی پس از مرگ مهسا امینی با والدینش مصاحبه کرد و به همین دلیل بازداشت شد. تاریخچه مبارزه روزنامه‌‌‏نگاران ایرانی طولانی و دردناک است. دو هفته پیش ۱۳‌‌‏امین سالگرد مرگ یکی از خوشنام ترین روزنامه نگاران ایرانی [سیامک پورزند] بود.»

لیلی پورزند پس از دریافت جایزه گفت: «بسیاری از ایرانی‌‌‏ها در زندان‌‌‏های ایران در شرایط نامساعدی زندانی هستند؛ برخی حکم‌‌‏های سنگینی دارند و همانطور که دیدیم امروز جان سه جوان این کشور گرفته شد. باید مبارزه را ادامه دهیم و صدای آن‌‌‏ها باشیم.»

کینگا سورما، وزیر زیر ساخت استان انتاریو که اصالتا اهل لهستان است: به عنوان کسی که از کشوری کمونیستی به کانادا مهاجرت کردم، می‌‌‌‏دانم که برای شکوفا بودن و زندگی آزادانه در یک کشور، چقدر آزادی بیان مهم است. (Epoch Times Persian)

کینگا سورما، وزیر زیر ساخت استان انتاریو که اصالتا اهل لهستان است نیز گفت: «به عنوان کسی که از کشوری کمونیستی به کانادا مهاجرت کردم، بسیار قدردان کاری که شما [خبرنگاران] انجام می‌‌‏دهید هستم و می‌‌‏دانم که برای شکوفا بودن و زندگی آزادانه در یک کشور، چقدر آزادی بیان مهم است.»

سورما افزود: «ارتباط بین مردم، رسانه و دولت ایجاد توازن بسیار مهم است. ما در دولت به رسانه‌‌‏ها اعتماد می‌‌‏کنیم که بتوانیم اطلاعات را به مردم انتقال دهیم و مردم به رسانه‌‌‏ها اعتماد می‌‌‏کنند که مطمئن شوند که مسائل مهم به گوش دولت می‌‌‏رسد. به همین دلیل ایجاد توازن خیلی مهم است که رسانه بر مبنای حقیقت و درستی عمل کند.»

ایران و چین سال‌‌‏هاست که در صدر جدول کشور‌‌‏های با بیشترین تعداد روزنامه نگاران زندانی قرار دارند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی