Search
Asset 2

بازداشت همسر و فرزند احمدرضا عابدزاده تحت عنوان «کشف حجاب»

همسر و دختر احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان پیشکسوت فوتبال ایران، به دلیل آنچه که عدم رعایت حجاب عنوان شده، بازداشت شدند.
(Social Media)

همسر و دختر احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان پیشکسوت فوتبال ایران، عصر امروز شنبه بیست‌وپنجم فروردین ماه به دلیل آنچه که عدم رعایت حجاب عنوان شده، بازداشت شدند.

رسانه‌های داخلی ایران گزارش دادند که بازداشت خانم لطیفیان و نگار عابدزاده، همسر و دختر احمدرضا عابدزاده در خیابان فرشته تهران و به علت « کشف حجاب» صورت گرفته است.

خبرگزاری رکنا نوشته است که «این دو نفر مورد تذکر ماموران طرح عفاف و حجاب قرار گرفتند. آنها به دلیل ایجاد تنش و درگیری با ماموران بازداشت شدند.»

خبرگزاری حکومتی فارس ضمن تایید این خبر اعلام کرد که همسر و فرزند آقای عابدزاده در پی بازداشت پس از ساعاتی آزاد شده‌اند.

فرمانده انتظامی تهران پیشتر هشدار داده بود که طرح «حجاب و عفاف» از تاریخ بیست‌وپنجم فروردین‌ اجرا خواهد شد.

تشدید سختگیری‌ها در زمینه حجاب اجباری مدنظر جمهوری اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که «لایحه حجاب و عفاف» هنوز از سوی شورای نگهبان تأیید نشده است.

سخنگوی شورای نگهبان، روز دوشنبه چهارم دی ماه ۱۴۰۲ اعلام کرده بود که این شورا، لایحه حجاب و عفاف را برای دومین بار جهت رفع «ایرادات شرعی و قانونی» به مجلس شورای اسلامی برگردانده است.

علی خامنه‌‌‌‏ای، رهبر جمهوری اسلامی، صبح روز چهارشنبه ششم دی ماه ۱۴۰۲ در جمع زنان هوادار حکومت ایران در «حسینیه امام خمینی» گفته بود که غربی‌ها درباره زنان منطق ندارند و در برابر هر موضوع و مساله مربوط به زنان از «جنجال و هوچی‌گری» استفاده می‌کنند. هیچ تقبیح و برخورد جدی با متعرضان به زنان محجبه در غرب صورت نمی‌گیرد.»

او این سخنان را چند روز بعد از افزایش انتقادات داخلی و بین‌المللی به تصویب لایحه عفاف و حجاب در ایران گفته بود.

طی هفته‌های گذشته، غلامعلی جعفرزاده، نماینده پیشین مجلس ضمن انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی و مجلس بیان کرد که اولویت مجلس یازدهم حل مسئله عفاف و حجاب و داستان سگ و گربه بود و برنامه اقتصادی نداشت.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی