Asset 2

استرالیایی‌ها تحت تاثیر فیلم مستند «بیداری ۴۰۰ میلیون چینی» قرار گرفتند 

کناره‌گیری بیش از ۴۰۰ میلیون چینی از حزب کمونیست چین
مستند «بیداری ۴۰۰ میلیون» در ۲۷ اکتبر در دریل هال ملبورن استرالیا به نمایش درآمد. (Grace Yu / The Epoch Times)

شاید تعجب آور باشد که از هر چهار چینی حداقل یک نفر علناً کناره‌گیری خود را از حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) و سازمان‌های وابسته به آن اعلام کرده است. 

در ۲۷ اکتبر، «بیداری ۴۰۰ میلیون»، یک فیلم مستند تحقیقی که بزرگترین جنبش بیداری معنوی مردم چین را روایت میکند، در استرالیا در مرکز شهر ملبورن به نمایش درآمد. 

این فیلم بهطور جامع تاریخ خونین حزب کمونیست چین را افشا می‌کند و تحلیلی عمیق از ماهیت فریبنده، خشونت‌آمیز و سرکش حزب کمونیست در حوزه‌های مختلف تاریخ، سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ایمان ارائه می‌کند. 

در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۵، اپک تایمز بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن از مردم چین خواست از حزب کمونیست چین و سازمان‌های وابسته به آن، که به عنوان «سه کناره‌گیری» (خروج از ح‌ک‌چ، لیگ جوانان آن، و پیشگامان جوان) نیز شناخته می‌شود، خارج شوند. 

در ۲۲ فوریه ۲۰۰۵، بیش از ۱۰ سازمان، از جمله گروه رسانهای اپک تایمز، اتحاد خداحافظ حزب کمونیست چین، و ائتلاف جهانی برای آوردن جیانگ زمین به پیشگاه عدالت، با هم متحد شدند تا مرکز خدمات جهانی برای خروج از حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) را تأسیس کنند.  

از ۸ اکتبر ۲۰۲۳، تعداد سه کناره‌گیری‌ شمارش شده توسط این مرکز از ۴۲۰ میلیون فراتر رفته است. 

سه کناره‌گیری برای صلح جهانی

لی جون، کارگردان مستند «بیداری ۴۰۰ میلیون»، همچنین به‌خاطر مستند دیگر خود «Harvested Alive» شهرت دارد که جنایت حزب کمونیست چین در برداشت اجباری اعضای بدن از تمرین‌کنندگان فالون گونگ برای سود را افشا می‌کرد. 

فالون گونگ تمرینی معنوی و مدیتیشن باستانی برای پالایش و پرورش جسم و ذهن است که از سال ۱۹۹۹ تاکنون از سوی حزب کمونیست چین مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است.  

لی سه سال را صرف تحقیق در مورد بیش از ده داوطلب خط مقدم «سه کناره‌گیری» در اروپا، استرالیا، ایالات متحده، تایوان، هنگ کنگ و چین کرد و آرزو داشت که این مستند بتواند این دوره از تاریخ را ثبت کند. 

در خلال جلسه پرسش و پاسخ، لی از داوطلبان استرالیایی برای کمک آنها در ساخت این مستند قدردانی کرد. 

لی گفت: «در مجموع ۵۰ ساعت با داوطلبان زیادی مصاحبه کردم. ماجراهایی که آنها تعریف می‌کردند بسیار تکان‌دهنده بود و مرا متحیر کرد.» او در ادامه اشاره کرد که ماجراهای تکان‌دهنده زیادی وجود دارد و دشواری واقعی نحوه انتخاب بین آنها بود. 

«تنها حدود یک بیستم مصاحبه‌ها در کل فیلم نشان داده شده است 

در پایان این مستند، لی به تمام مردم چین در حضار پیشنهاد کرد که آنها نیز سه کناره‌گیری را انجام دهند. 

شایان ذکر است که در چین، مدرسه ابتدایی اجباری است. بچه ها مدرسه ابتدایی را در سن شش سالگی شروع می کنند و در سن ۱۲ سالگی به پایان می رسند. تقریباً همه دانش آموزان مدارس ابتدایی ملزم به پیوستن به سازمان پیشگامان جوان حزب کمونیست چین هستند که به عنوان یک افتخار تلقی می شود. 

او گفت: «من معتقدم که پس از تماشای این فیلم، باید بتوانید ببینید که حزب کمونیست چین واقعا چیست زمانی که همه مردم چین بیدار شوند و از ح‌ک‌چ و سازمان‌های وابسته به آن خارج شوند، تنها در آن صورت صلح در چین و جهان برقرار خواهد شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی