Search
Asset 2

طرح جدید شهر هالیفکس کانادا برای عبور از خط عابر پیاده‏

epochtimes

با افزایش تعداد عابران پیاده‏ ی محصور شده بین اتومبیل‏ ها در خیابان‏ های هالیفکس، مقامات شهرداری تصمیم گرفتند که زمان بیشتری را برای عبور از خیابان به شهروندان بدهند.
به همین منظور چراغ راهنمایی زمان بیشتری را برای عابران پیاده سبز خواهد ماند.
در سال ۲۰۱۳، ۷۴ مورد تصادف با ماشین در هالیفکس ثبت شده که از این تعداد ۵۵ مورد روی خط عابر پیاده اتفاق افتاده است.
با این‏که علت خیلی از این تصادفات نامشخص است و دلیل بیشتر تصادفات با عابرین پیاده رانندگی نادرست اعلام شده؛ اما دلیلی مهم برای افزایش تصادفات، افزایش جمعیت این شهر و بالا بودن تعداد افراد مسن است.
بسیاری از شهرها در کانادا، ازجمله شهر هالیفکس دارای جمعیت پیر بیشتری هستند؛ به همین خاطر افزایش طول چراغ راهنمایی یا کم کردن سرعت ماشین‏ ها، بهترین راه حل ممکن خواهد بود.
اوایل این ماه خانمی ۸۱ ساله در یکی از تقاطع‏ های هالیفاکس بر اثر تصادف کشته شد.
«بیولاه کمپ مید»، از دوستان وی گفت که «بدیهی است که با افزایش سن و پیرتر شدن، راه رفتن کندتر می ‏شود. فکر می‏ کنم که افزایش مقدار زمان برای عبور از تقاطع به این مسئله کمک می‏ کند.»
این تغییرات در هالیفکس پس از بررسی و محاسبه ‏ی بیشترین زمان ممکن برای عبور از خط عابر پیاده در این شهر اجرا خواهد شد.
به گزارش سی‏تی‏وی، «جنیفر استیرز»، سخنگوی شهر هالیفکس درباره‏ی این زمانبندی می‏ گوید: «پیش‏تر، سیگنال‏ ای چراغ راهنمایی مخصوص عابرین پیاده بر‏اساس سرعت راه رفتن  ۱.۲ متر در ثانیه محاسبه شده بود. این زمان هم اکنون به ۱ متر در ثانیه افزایش یافته است. بنابراین از این به بعد مردم زمان بیشتری را برای عبور از خیابان‏ها خواهند داشت.»
«احسان حبیب»، مهندس و برنامه ریزی دانشگاه دالهوس نیز گفت که «برای قدم اول اضافه کردن زمان به چراغ راهنمایی خوب است؛ اما هنوز باید اقدامات بیشتری انجام شود. ما به برخی تغییرات مهندسی در زمینه ‏ی ترابری و حمل و نقل مانند بهبود طراحی تقاطع‏ ها نیازمندیم.»
شهرداری هالیفکس همچنان به دنبال یافتن راه حل‏ های جدید است و بر این باور است که حتی تغییرات کوچک هم می‏ تواند سهمی در نجات زندگی افراد داشته باشد.
اپک‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی