Search
Asset 2

قانون جنجالی C24 کانادا

(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
قانون جنجالی C24 کانادا (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

 

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در بخش مهاجرت، اطلاعات مختلف مهاجرت به برخی کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏دهد. بیشتر مطالب ارائه شده از وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏های رسمی اداره مهاجرت هر کشور تهیه و صرفاً جهت افزایش اطلاع خوانندگان ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏گردند.

 

قانون C24 کانادا که  درتاریخ ۱۹ ژوئن۲۰۱۴ توسط  وزیر اداره شهروندی و مهاجرت کانادا، کریس الکساندر اعلام شد، موجب اعتراض بسیاری از شهروندان کانادایی گردید.

طبق این قانون، فرد می‌‌‌‌‌‏بایست چهارسال از شش سال اخیر زندگی‌‌‌‌‌‏اش را در کانادا به‌‌‌‌‌‏سر برده و در هر سال نیز حداقل ۶ ماه معادل ۱۸۳ روز را در کانادا زندگی کرده باشد. همچنین فرد می‌‌‌‌‌‏بایست مدارکی دال بر پرداخت مالیات دراین مدت را به دولت کانادا ارائه دهد.

به‌‏گفته‌‌‌‌‌‏ی سایت رسمی مهاجرت کانادا مقررات جدید باعث می‌‌‌‌‌‏شود که درسال‌‌‌‌‌‏های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ دریافت شهروندی کانادا یک سال به‌‌‌‌‌‏طول انجامد که البته درحال حاضر این مدت زمانی چهار سال می‌‌‌‌‌‏باشد.

قانون تابعیت به‌‏روز شده‌‌‌‌‌‏ی کانادا درمورد تخلفات تا حداکثر۱۰۰ هزار دلار جریمه یا ۵ سال زندان را برای متخلفین درنظر گرفته است.  این شامل افرادی می‌‌‌‌‌‏شود که حتی در خارج از کانادا مرتکب جرم و جنایت شده‌‌‌‌‌‏اند. برطبق این قانون افرادی که ملیتی دوگانه دارند و در کانادا جرائم جدی مانند تروریسم، خیانت و جرم جاسوسی انجام داده‌‌‌‌‌‏اند، شهروندی‌‌‌‌‏شان لغو می‌‌‌‌‌‏شود.

همچنین دولت کانادا درمورد نیاز‌‌‌‌‌‏های زبان و گذراندن آزمون دانش افراد متقاضی شهروندی توجه بیشتری نشان می‌‌‌‌‌‏دهد.

از طرفی این قانون اجازه می‌‌‌‌‌‏دهد تا افرادی که شهروندی کانادا را ازدست داده‌‌‌‌‌‏اند و قبل‌‌‌‌‌‏از سال ۱۹۴۷ در خارج از کانادا به‌‌‌‌‌‏دنیا آمده‌‌‌‌‌‏اند و فرزندان آن‌‌‌‌‌‏ها نیز در خارج از کانادا به‌‌‌‌‌‏دنیا آمده‌‌‌‌‌‏اند دوباره شانس دریافت شهروندی را داشته باشند. همچنین این قانون به کودکانی که در داخل کانادا متولد شده‌‌‌‌‌‏اند ولی پدر و مادرشان در بیرون از خاک کانادا زندگی و کار می‌‌‌‌‌‏کنند این امکان را می‌‌‌‌‌‏دهد تا شهروندی کانادا را داشته‌‌‌‌‌‏ باشند.

یکی دیگر از تغییرات اعمال شده در این قانون مربوط به محدوده‌‌‌‌‌‏ی سنی افراد متقاضی شهروندی است که قبلاً از ۱۸ تا ۵۴ سال بود و برطبق قانون C24 به ۱۴ تا ۶۴ سال تغییر یافت.

منتظر مقالات بعدی ما دربخش مهاجرت باشید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر میشود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی