Search
Asset 2

تقدیر از ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم «چ»

مریلا زارعی در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌‏کیا (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
مریلا زارعی در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌‏کیا (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
مریلا زارعی در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌‏کیا (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)

مراسم تقدیر از «ابراهیم حاتمی‌کیا» و عوامل فیلم سینمایی «چ»، شامگاه روز چهارشنبه ۷ اسفند در خانه موزه شهید چمران برگزار شد.

در این مراسم که «مهدی چمران»، مهندس «جعفری‌جلوه» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و عوامل فیلم «چ» حضور داشتند، حاتمی‌کیا کارگردان این فیلم گفت: «روزی که تصمیم گرفتم فیلم چمران را بسازم حتی تصورش را نمی‌کردم در خانه‌ی چمران از طرف یاران و برادر ایشان از من قدردانی شود.»

حاتمی‌کیا ضمن اشاره به مشکلاتی که در طول ساخت فیلم داشت، بیان کرد: «در طول ساخت فیلم «چ» بارها و بارها از ساخت این فیلم پشیمان شدم، چون از اتفاقات بعد از ساختن فیلم وحشت داشتم.»

فیلم «چ» داستان ۲ روز از زندگی مصطفی چمران را در پاوه به تصویر می‌کشد. فریبرز عرب نیا، مریلا زارعی، سعید راد، بابک حمیدیان و مهدی سلطانی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

حاتمی‌کیا از هیات داوران جشنواره فیلم فجر به خاطر گرفتن ایراد از فیلم و جایزه ندادن به آن انتقاد نموده است.

وی در روز ۳۰ بهمن ماه در جلسه‌ی نقد و بررسی فیلم «چ» که با حضور تعدادی از عوامل فیلم و مهدی چمران در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، به جریان سینمایی کشور انتقاد کرد.

فیلم «گزارش یک جشن»، ساخته‌ی پیشین حاتمی‌کیا بود که ۳ سال قبل در جشنواره‌ی فجر بیست و نهم به نمایش درآمد و به دلیل طرح مسائل سیاسی روز با مشکلات زیادی برای حضور در جشنواره روبرو شد و هرگز نتوانست به‌صورت عمومی اکران شود.

حاتمی‌کیا در کارنامه‌ی هنری خود فیلم‌هایی چون: دیده‌بان، مهاجر، آژانس شیشه‌ای، از کرخه تا راین، به نام پدر و به رنگ ارغوان را دارد و برای فیلم «آژانس شیشه‌ای»، جایزه‌ی بهترین فیلمنامه و کارگردانی را در شانزدهمین جشنواره‌ی فیلم فجر دریافت کرد.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی