Search
Asset 2

چین بدون سانسور: اخطار رسانه‌‏های چین درباره‎ی فرقه‌‏های خطرناک آمریکایی

China_Uncensored - Copy

وجه مشترک  دموکراسی، تروریسم و فرقه‌‏گرایی چیست؟ به‌‏گفته‌‏ی یکی‌‏از رسانه‌‏های حزب کمونیست چین به‌‏نام  «در جست‌‏و‌‏جوی حقیقت» همگی آن‌‏ها بخشی از طرح توطئه‌‏ی امریکا برای تضعیف چین هستند.

«در جست‌‏و‎جوی حقیقت»، که نامی کاملاً عادی است و به هیچ‌‏وجه نامی وهم‌‏انگیز برای یک مجله‎ی سیاسی نیست، توسط کمیته‌‏ی مرکزی حزب کمونیست منتشر شده و در تمامی سطوح مقامات عالی‌‏رتبه پخش می‌‏شود. این مجله به‎تازگی در وب‌‏سایت خود مقاله‌‏ای از یک وبلاگ نویس مستقل، تحت عنوان «چرا جنبش دموکراتیک نیز یک نوع فرقه است؟» منتشر کرده است.‌‏

با این‌‏همه، این مقاله درباره‌‏ی «نبود اراده‌‏ای آزاد» درباره‌‏ی مسائلی هم‌‏چون رأی دادن به نمایندگان منتخب صحبت نمی‌‏کند.

در اینجا به یکی از دیدگاه‎های نافذ این مقاله می‌پردازیم: «پشت همه‎ی مذاهب شیطانی، سازمان‎های تروریستی، جنبش‎های دموکراسی و … امریکا قرار دارد. تحت مربی‌‏گری یک‌‏پارچه‌‏ی امریکا، اعضای فرقه‌‏ها، تروریست‌‏ها و فعالان دموکراسی توانسته‌‏اند اهداف و منافع مشترک خود را بیابند و با حمایت ایالات متحده، به مبارزه علیه چین بپردازند.»

اگر دموکراسی یک فرقه‌‏ی شیطانی باشد، بدین معنی است که هدف دیگری برای گشتاپوی چین یعنی اداره‌‏ی ۶۱۰، «گروهی پیش‎رو در برخورد با مذاهب بدعت‎گذار» ایجاد شده است. اداره‎ی ۶۱۰، اولین‎بار توسط «جیانگ زِمین»، رهبر سابق حزب کمونیست چین، با هدف آزار و اذیت روش معنوی «فالون گونگ» ایجاد شد؛ اما به‌‏تدریج بخش‌‏های وسیعی از جامعه‎ی چین مثل گروه‌‏های بودایی و مسیحی را هدف قرار داد. احتمالاً هدف قراردادن فعالان دموکراسی یکی دیگر از اهداف جدید آن شده است.

چرا رژیم چین به طور ناگهانی مجذوب فرقه‌‏ها شده است؟ در پایان ماه مه، گروهی از مردان، زنی را به‌‏قصد کشت در رستوران مک‌‏دونالد در استان «شاندونگ» مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ درحالی‌‏که افرادی نیز شاهد این ماجرا بودند. تلویزویون دولتی « CCTV» گزارش داد که قاتلان از اعضای یک فرقه‌‏ی مسیحی به نام «کلیسای پروردگار متعال» بودند و این قتل را با انگیزه‌‏های اعتقادی انجام داده‌‏اند.

به گفته‌‏ی مقاله‌‏ی حقیقت، این کلیسا دنباله‌‏روی «مذهبی شیطانی» است که توسط ایالات متحده حمایت می‌‏شود. همچنین این مقاله ادعا می‌‏کند که «وانگ دان»، یکی از فعالان اجتماعی و یکی از رهبران دانش‌‏جویی در سال ۱۹۸۹ در «میدان تیان آن من» که اکنون در تایوان، در تبعید زندگی می‌‏کند، «با رهبر این کلیسا تبانی کرده است». احتمالاً اشاره به «وانگ دان» ربطی‌‏به برگزاری بزرگ‎داشت قتل‌‏عام تیان آن من در تایوان، یک هفته پیش‌‏از انتشار این مقاله ندارد!

چندی پس از حمله به مک‌‏دونالد، تلویزیون CCTV و کمیسیون سیاسی و حقوقی به انتشار سندی با عنوان «شش ویژگی فرقه‌‏های شیطانی» دست زدند که شامل موضوع‌‏هایی مثل «فرقه‌‏ها به‌‏شدت انحصاری هستند و درباره‌‏ی بی‌‏نظیر و فوق‌‏العاده بودن خود تبلیغ می‌‏کنند»، «فرقه‌‏ها سرکوب‌‏گرایانه هستند و از شیوه‌‏های کنترل ذهن بر روی افراد استفاده می‌‏کنند» و فرقه‌‏ها از طریق «شبکه‌‏ای ریشه‌‏دار از روابط فردی برای حفاظت از منافع خود» رشد می‌‏کنند.

اکنون به چند اظهار نظر از سوی شهروندان چینی می‌‏پردازیم:

 «می‌‏دانستم که حزب کمونیست چین یک فرقه است؛ با این وجود از CCTV ممنونم که مُهر تأییدی بر افکار من زده است».

«ما گرفتار حاکمیت یک فرقه شده‌‏ایم».

«تعریفی که از فرقه شده دقیقاً شبیه حزب کمونیست است».

بعد از انتشار ویژگی‌‏های فرقه، شهروندان چینی شروع به اظهار نظر در این خصوص کردند. از نظر آن‌‏ها بسیاری از این معیار‎های عنوان شده، درست شبیه ویژگی‌‏های حزب کمونیست است.

می‎توان این مقاله را به مقاله‌‏ای درباره‌‏ی فرقه‌‏ی شخصیتی مائو تشبیه کرد. این تصویر دل‎پذیر ایجاد شده توسط این وبلاگ‌‏نویس، نسخه‌‏ی فوتوشاپی تصویری از یک کلاس درس را در طول انقلاب فرهنگی نشان می‌‏دهد که دانش‌‏آموزان شعری در ستایش مائو می‌‏خواندند. وبلاگ‌‏نویسی با دست‌‏کاری این تصویر، در پس‎زمینه‌‏ی آن نوشت، «مائو زدانگ، پروردگار متعال قلب ماست»؛ که از همان نام گروه مسیحی که به‎گفته‌‏ی رسانه‌‏های دولتی، آن زن بیچاره را به قتل رسانده‌‏اند، استفاده کرده است. این وبلاگ‌‏نویس دستگیر شد.

«مارونگ ژوئکان»، نویسنده و وبلاگ‌‏نویس چینی می‌‏نویسد: «به‌‏عقیده‌‏ی من، بزرگ‌‏ترین فرقه‌‏ای که خود را به‌‏خوبی مخفی کرده، حزب کمونیست است».

ظاهراً همه‎ی این افراد دست‌‏نشانده‎ و عروسک خیمه‌‏شب‌‏بازی ایالات متحده هستند!!

اپک تایمز در ۳۵ کشور و ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی