Search
Asset 2

«کرونا» همچنان قربانی می‌‌‏گیرد

شمار قربانیان این ویروس در آفریقای غربی از مرز ۶۷۰ نفر گذشته است.

افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در هفته‌‌‏های گذشته در عربستان سعودی، موجب افزایش نگرانی مسئولان سایر کشورها شده است. تعداد قربانیان در عربستان سعودی تاکنون ۳۱۳ نفر گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، ویروس کرونا با نام «سندرم تنفسی خاورمیانه» نیز شناخته می‌‌‏شود. شواهد این بیماری از سپتامبر ۲۰۱۲ ظاهر شده و نه تنها عربستان، بلکه کل خاورمیانه را تحت تأثیر قرار داده است. کرونا در کشورهایی چون فرانسه، آلمان، ایتالیا و بریتانیا نیز مشاهده شده، اما نخستین مورد ابتلا به این ویروس در آمریکا ثبت شده است.

ویروس کرونا از خانواده‌‌‏ی بیماری سارس، اما مرگبارتر از آن است. این ویروس موجب عفونت دستگاه تنفسی شده و نارسایی‌های شدید عصبی و عفونی در ریه ایجاد می‌‌‏کند و همچنین موجب از کار افتادن کلیه‌ها می‌‌‏شود.

دانشمندان تاکنون هیچ واکسن و دارویی برای مقابله با این ویروس پیدا نکرده‌اند. این بیماری که در ابتدا نشانه‌هایی شبیه به سرماخوردگی دارد، می‌‌‏تواند از طریق تماس دست،عطسه و سرفه به دیگران منتقل ‌‌‏شود.

 همچنین هنوز مشخص نیست که این بیماری می‌‌‏تواند از طریق حیوانات یا فرآورده‌‌‏های حیوانی به انسان منتقل ‌‌‏شود یا خیر. در حال حاضر به دلیل مشاهده‌‌‏ی این ویروس در شترها، مقامات عربستان خوردن شیر و گوشت شتر را ممنوع اعلام کردند.

تاکنون ۶۰ درصد سرایت‌ انسان به انسان این ویروس، در بین کارکنان بیمارستان‌ها و اعضای خانواده‌ی بیماران به خصوص در عربستان بوده است. اکنون بیم آن می‌‌‏رود که با ازدحام حجاج در عربستان و سپس بازگشت آنها به کشورهای مبدأ، موج جدیدی از این بیماری کشورهای جهان را فرا گیرد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.  

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی