Search
Asset 2

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی: فریب تبلیغات درمانی در شبکه‌‏های ماهواره‌‏ای را نخورید

Persian-ET-logo.N

وزارت بهداشت با انتقاد از برخی تبلیغات ماهواره ای فریبنده در خصوص درمان دیابت با عمل جراحی بیان کرد که انجام این عمل در همه جای دنیا از جمله ایران قابل اجرا است؛ اما مطالعات گسترده برای نتایج درازمدت آن صورت نگرفته است.

به گزارش ایرنا، دکتر «علیرضا استقامتی»، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن بیان این مطلب گفت که تبلیغات درمانی دیابت با عمل جراحی از طریق ماهواره صرفأ جنبه سود جویی دارد وتأثیر آن مشخص نیست.

وی افزود که این روش، یک جراحی «بای پس» است که بر روی دستگاه گوارش افراد دیابتی بسیار چاق انجام می‌‏شود. در این جراحی با روش جابه جایی در دستگاه گوارش، معده کوچک می‌‏شود وبه دلیل اثراتی که در هورمون‌‏های بدن ایجاد می‌‏کند؛ در عده‌‏ای از افراد دیابتی نیاز به انسولین را کم و در عده‌‏ای نیاز به انسولین را از بین می‌‏برد.

استقامتی با اشاره به اینکه اکنون پنج میلیون نفر در ایران و۳۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند گفت: بر اساس نتایج مطالعات انجمن‌‏ها‌‏ی معتبر علمی دیابت دنیا، این روش به صورت عام وبرای همه دیابتی‌‏ ها توصیه نمی‌‏شود.

علیرضا استقامتی از مردم خواست که برای درمان هرگونه بیماری، از پزشک متخصص خود و از مراکز درمانی، توصیه‌‏های پزشکی و درمانی را دریافت کنند.

اپک‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی