Search
Asset 2

روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس در سطح کاردار سفیر از سر گرفته شد

(CARL COURT/AFP/Getty Images)
(CARL COURT/AFP/Getty Images)
(CARL COURT/AFP/Getty Images)

روز گذشته روابط دوجانبه ایران و انگلیس بطور مستقیم از طریق کاردار غیرمقیم، از سر گرفته شد.

به‌‌‌‏ گزارش خبرگزاری ایرنا، روز اول اسفند پرچم ایران بر سر در سفارت این کشور در لندن بر‌‌‌‏افراشته شد . «‌محمد حسن حبیب الله زاده» کاردار ایران، و «آجی شارما» کاردار انگلیس خواهند بود.

حبیب الله زاده، ضمن ابراز خرسندی بیان نمود: «امیدوار است با ایجاد دوباره‌‌‌‏ی این رابطه خدمات بهتری از نظر کمی و کیفی به هموطنان ایرانی مقیم انگلیس ارائه شود.»

در طی دو سال گذشته روابط ایران و انگلیس در قالب حفاظت از منافع بود و دولت عمان در لندن، نمایندگی و مسئولیت حفاظت از منافع ایران را برعهده داشت. همچنین سفارت سوئد به نمایندگی از انگلیس عهده‌دار این مسئولیت بود.

نخست‌‌‌‏وزیر انگلیس، پس از انتخابات ریاست جمهوری، طی نامه‌‌‌‏ای رسمی ضمن تبریک به «حسن روحانی»، خواهان بهبود روابط دو کشور شده بود. در این راستا، مقامات سیاسی ایران و انگلیس برای بهبود روابط دو کشور در ماه‌های اخیر گفت‌وگوهای متعددی انجام دادند.

از جمله‌ی آنها، گفت‌وگوهای «مجید تخت روانچی»، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه‌ی ایران، با «سایمون گس»، معاون وزیر خارجه‌ی انگلیس در حاشیه‌‌‌‏ی مذاکرات ۱+۵ ژنو بود که در نهایت به برقراری روابط دو کشور در سطح کاردار غیرمقیم انجامید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس در سطح کاردار سفیر از سر گرفته شد»

  1. به نام خدا – تاریخ انحطاط و تجزیه ایران با تاریخ باز شدن پای سفیر روباه پیر به ایران از ۴۰۰ سال پیش رابطه مستقیم دارد . انگلستان ( لندن) همواره کانون تجمع یهود ، مرکزثقل و پایگاه اصلی سرمایه سالاران صهیونیست، پیوریتان ها ، کابالیست ها ، فراماسونری و فرقه های شیطانی است که ذاتا ًدشمن موجودیت سرزمین مقدس ایران و آیین حقه اسلام شیعه ۱۲ امامی هستند !
    ژرف که بنگرید ! همه خباثت ها و توطئه ها و شرارت ها برضد سرزمین مقدس ایران ریشه در انگلیس خبیث و سرنخ در لندن دارد ! هرگز از تاریخ غفلت نکنیم ، آینده تنها از آن ملتی است که از گذشته خود به خوبی آگاه باشند و هرگز اژدهایی را که از دربیرون راندیم دوباره به غفلت از پنجره بازنگردانیم ! و آزموده تلخ را دیگر بار نیازماییم !

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی