Search
Asset 2

اولین برگزاری نمایشگاه نگارخانه‌های جهان

Persian-ET-logo.N

اولین نمایشگاه و اکسپوی «نگارخانه‌های جهان» با استقبال بی‌سابقه‌ای از سوی علاقه‌مندان روبرو شد.

در نخستین تجربه‌ی ایران در ارائه‌ی آثار اصل هنرمندان بزرگ دنیا، که از تاریخ ۴ الی ۸ تیرماه در باغ موزه‌ی قصر تهران برگزار شد، آثاری از پیکاسو، خوان‌میرو، سالوادور دالی، آثاری از ۲۴ گالری خارجی و آثاری از هنرمندان ایرانی همچون جلال شباهنگی، رضا کیانیان، حمید پازوکی، احمد وکیلی، بیتا وکیلی، فریده لاشایی، سالار احمدیان و علی شیرازی به نمایش درآمد.

«حامد اصغری»، مدیر اجرایی این نمایشگاه، هدف از برگزاری نمایشگاه را تعامل میان هنرمندان ایران و جهان برشمرد و گفت : «بخشی از عواید حاصل از فروش آثار برای ارتقاء خدمات برای بیماران با بیماری‌های نادر صرف خواهد شد.»

از رویدادهای مهم این نمایشگاه، نمایش تابلوی ۲.۸ هزار دلاری پابلو پیکاسو بود. دو تابلو نقاشی از  خوان میرو، دو مجسمه کوچک از سالوادور دالی، یک اثر از پولیاکف و پنج اثر از هنرمندان مطرح جنوب شرق آسیا از آثار مطرح به نمایش درآمده در این نمایشگاه بودند.

در روز دوم برپایی نمایشگاه دو اثر پیکاسو و دالی با رقم ۱۱۰ هزار یورو از سوی یک مجموعه‌‏دار ایرانی خریداری شد. روز گذشته نیز دو مجسمه‌ی سالوادور دالی که توسط یکی از نگارخانه‌دارهای بین‌‏المللی در این نمایشگاه به نمایش درآمده بود، توسط یک مجموعه دار ایرانی خریداری شد.

در نمایشگاه نگارخانه‌های جهان، ۴۰۰ اثر به نمایش گذاشته شد، که ۲۴۰ اثر از نگارخانه‌های خارجی و ۱۶۰ اثر از هنرمندان ایرانی به نمایش درآمد.

قرار است کتاب آثار این نمایشگاه در دو نسخه چاپ و منتشر شود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی