Search
Asset 2

برگزاری جلسه فوق‌العاده سران قوای سه‌گانه با حضور مخبر، قالیباف و اژه‌ای

جلسه فوق‌العاده سران قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ساعاتی پیش با حضور محمد مخبر، محمد قالیباف و غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه برگزار شد.
(Jahansanatnews.ir)

جلسه فوق‌العاده سران قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ساعاتی پیش با حضور محمد مخبر، کفیل ریاست‌ جمهوری، محمد قالیباف، رئیس مجلس نظام و غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه برگزار شد.

محمد مخبر که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جایگزین ابراهیم رئیسی خواهد بود، در این دیدار گفته است که «راه آیت‌الله رئیسی در انجام وظایف محوله را بدون هیچ خللی دنبال خواهیم کرد.»

محمد قالیباف و غلامحسین محسنی اژه‌ای نیز بر همکاری کامل با محمد مخبر برای انجام وظایف قوه مجریه تاکید کرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی در پی درگذشت ابراهیم رئیسی و هیات همراه او در سانحه سقوط بالگرد، پنج روز را عزای عمومی اعلام و عنوان کرد که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معاون اول ابراهیم رئیسی وظایف رئیس‌جمهوری را انجام خواهد داد.

در حساب کاربری «علی خامنه‌ای» در شبکه اجتماعی ایکس آمده است که «اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم و به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گویم. جناب آقای مخبر طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.»

ابراهیم رئیسی روز گذشته در مراسم افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود و هلی‌کوپتر حامل او در مسیر بازگشت دچار سقوط شد و رئیسی و همراهانش در این سانحه جان باختند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی