Search
Asset 2

سخنگوی قوه قضاییه: تشکیل پرونده قضایی برای ۳۰ تن از سلبریتی‌ها

مسعود ستایشی, سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی
مسعود ستایشی, سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی (Tasnim,Hossein Zohrevand)

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی امروز ۲۳ اسفندماه، از تشکیل پرونده قضایی برای ۳۰ تن از افراد مشهور که به گفته او اخبار نادرست و تحلیل‌های بدون سند منتشر کردند، خبر داد. 

مسعود ستایشی مدعی شد که حفظ امنیت روانی مردم، مقابله با تشویش اذهان عمومی و پیگرد قانونی منتشرکنندگان اخبار و شایعات نادرست و تحلیل‌کنندگان بدون سند و مدرک این موارد بر عهده قوه قضاییه است. 

وی ادامه داد که با هیچ فردی در این زمینه تعارف و مماشات نخواهیم داشت و در ادامه مقررات را برای کسانی که با روان مردم بازی می‌کنند و جامعه را دچار خدشه کنند، اجرا خواهیم کرد.  

به گفته سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی دراین‌رابطه نیز پرونده‌های محدودی تشکیل شده است که تعداد آن حدود ۳۰ پرونده است که با رأفت و احترام با متخلفان برخورد شده است و اگر گوش شنوا دراین‌رابطه در میان نباشد بااقتدار با متخلفان برخورد خواهد شد. 

خبر تشکیل پرونده برای اشخاص مشهور در کشور با اتهام «شایعه‌پراکنی» یک روز پس از آن منتشر می‌شود که روز دوشنبه فهرستی متعلق به سازمان ثبت ‌اسناد و املاک ایران به رسانه‌ها درز کرد که نشان می‌دهد چندین هنرمند در کشور که در ماه‌های گذشته با معترضان اعلام همراهی کرده‌اند رسماً ممنوع‌المعامله شده‌اند. 

مهدی یراحی، خواننده‌ای که از اعتراضات سراسری در ایران حمایت کرده بود، روز دوشنبه تصویری از بخشی از این بخشنامه را که متعلق به سازمان ثبت‌اسناد و املاک است در اینستاگرام خود منتشر کرد.  

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی همچنین رضا کیانیان، هنرمند سینما را به «شایعه‌پراکنی و دروغ‌پردازی» درباره مسمومیت دانش‌آموزان متهم کرد و از تشکیل پرونده برای او با اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» خبر داد.   

ستایشی برای صادق زیباکلام و آذر منصوری، دو فعال سیاسی اصلاح‌طلب، نیز قرار نهایی جلب دادرسی صادر کرده و پرونده آن‌ها به دادگاه کیفری ۲ تهران ارسال شده است. سخنگوی قوه قضاییه اتهام این دو فرد را نیز «نشر اکاذیب به‌قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار مطالب در فضای مجازی» اعلام کرد. 

این افراد به‌تازگی بارها در شبکه‌های اجتماعی نسبت به اقدامات مقامات جمهوری اسلامی و ناتوانی حکومت در جلوگیری از مسموم‌کردن دانش‌آموزان انتقاد کرده بودند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی