Search
Asset 2

امسال دانش‌‌‏آموزان اتباع خارجی در ایران شهریه نمی‌‌‏پردازند

کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند.
کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند. (MASSOUD HOSSAINI/AFP/Getty Images)
دانش‌‌‌‏اموزان اتباع خارجی از جمله افغانستان وعراق در سال تحصیلی جدید در ایران از پرداخت شهریه معافند. (MASSOUD HOSSAINI/AFP/Getty Images)

وزارت آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که دانش‌‌‏اموزان اتباع خارجی از جمله افغانستان وعراق در سال تحصیلی جدید از پرداخت شهریه معافند.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر آموزش پرورش در امور بین الملل با توجه به نامه  دفتر ریاست جمهوری در مورد شهریه دانش آموزان تبعه خارج وضرورت بررسی آن اعلام کرد که فعلا از دریافت هر گونه وجهی از دانش‌‌‏اموزان اتباع خارجی بابت ثبت نام در مدارس خودداری شود.

بر طبق آمارگزارش شده، ۸۰ در صد دانش‌‌‏آموزان خارجی در ایران تبعه کشور افغانستان هستند.

در سال‌‌‏ها‌‌‏ی اخیر بارها گروه‌‌‏ها‌‌‏ی مدافع حقوق پناهندگان، خواستار بهبود وضعیت تحصیلی دانش‌‌‏آموزان افغانستان بودند؛ اما دانش‌‌‏آموزان اتباع خارجی از جمله افغان‌‌‏ها وعراقی‌‌‏ها  که اقامت آن‌‌‏ها مورد تأیید ایران قرار نگرفته است، قادر به تحصیل در ایران نبودند.

به گزارش بی‌‌‏بی‌‌‏سی، در بعضی شرایط دولت ایران مقرر کرده که دانش آموزان اتباع افغانستان با پرداخت مبلغی به عنوان شهریه از امکانات تحصیلی در ایران برخوردار شوند ولی اغلب خانواده‌‌‏های افغان قادر به پرداخت این مبلغ تعیین شده نیستند.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی