Search
Asset 2

ایلان ماسک: جورج سوروس از انسانیت متنفر و به دنبال از بین بردن تار و پود تمدن است  

ایلان ماسک، کارآفرین فناوری با انتقاد از جرج سوروس، سرمایه‌دار و فعال چپ‌گرا عنوان کرد که این حامی مالی دموکرات‌ها «اساساً از بشریت متنفر است» و تمدن را تضعیف می‌کند.
جرج سوروس، سرمایه‌گذار آمریکایی (سمت چپ) در داووس، سوئیس، در 24 مه 2022، و مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک (راست) در سانفرانسیسکو در 24 ژانویه 2023. (Fabrice Coffrini/AFP/Justin Sullivan/via Getty Images)

ایلان ماسک، کارآفرین فناوری با انتقاد از جرج سوروس، سرمایه‌دار و فعال چپ‌گرا عنوان کرد که این حامی مالی دموکرات‌ها «اساساً از بشریت متنفر است» و تمدن را تضعیف می‌کند. 

ایلان ماسک در پادکست جو روگن، که یکی از پرشنوندهترین پادکست‌های دنیا است، گفت: «به نظر من او [جرج سوروسبزرگترین حامی مالی حزب دموکرات است.» 

بر اساس داده‌های مالی جمع‌آوری‌شده توسط OpenSecrets، آقای سوروس بزرگترین اهداکننده فردی در انتخابات ۲۰۲۲ بوده است و ۱۷۸.۸ میلیون دلار به دموکرات‌ها کمک کرده است. 

آقای ماسک ادامه داد: «او با کمک به انتخاب دادستان‌های منطقه که از تعقیب جرم خودداری می‌کنند، تار و پود تمدن را تضعیف می‌کند و این بخشی از مشکل در سانفرانسیسکو، لس‌آنجلس و تعدادی از شهرهای دیگر است.» 

او افزود: «اگر در مرکز شهر سانفرانسیسکو، درست نزدیک مقر توئیتر قدم بزنید، شاهد یک آخرالزمان زامبیوار و خشن خواهید بود. با این حال من فکر می‌کنم سانفرانسیسکو شهر زیبایی است و ما واقعاً باید سخت بجنگیم تا سانفرانسیسکو را اصلاح کنیم.»  

خیابان‌های مرکز شهر سانفرانسیسکو تصویر تکان‌دهنده‌ای از بحران مخدر فنتانیل، همراه با مصرف فراگیر مواد مخدر را ترسیم می‌کنند، در حالی که کمپ‌های بی‌خانمان‌ها و ولگردی‌ها در سراسر شهر گسترش یافته است. 

طی ماه‌های گذشته تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خُرده فروشی به دلیل افزایش شدید سرقت و جرائم در مرکز سانفرانسیسکو، شعبه‌های خود را در این منطقه را تعطیل کرده‌اند. 

آقای ماسک سپس گفت آنچه که تا حدودی مقصر است، فلسفه «ویروس ذهنی» است که او قبلاً آن را «ویروس ذهنی وُک» نامیده بود که توسط پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کنترل شده توسط افراد چپ‌گرا به مردم سراسر جهان منتقل می‌شد. 

ماسک گفت: «تا زمانی که ویروس ذهنی وُک که اساساً ضدعلم، ضد شایستگی و به طور کلی ضدبشری است متوقف نشود، تمدن هرگز چندسیاره‌ای نخواهد شد.»  

آقای ماسک در بخشی از گفتگوی خود که بر روی آقای سوروس متمرکز بود، گفت که این سرمایه‌دار میلیاردر در استفاده از پول برای رسیدن به اهداف خود «بسیار هوشمند» بوده است. 

او ادامه داد که آقای سوروس متوجه شده که می‌تواند با کمک به انتخاب مقامات محلی که دیدگاه‌های چپ‌گرایانه دارند، به پیشبرد سیاست‌های مورد نظر خود، بدون نیاز به تغییر در قوانین کمک کند. 

آقای ماسک گفت: «برای تغییر قوانین شما فقط باید نحوه اجرای آنها را تغییر دهید. اگر کسی قوانین را اجرا نکند و یا قوانین به طور متفاوت اجرا شوند، پس مانند این است که قانون تغییر کرده 

آقای ماسک درباره آقای سوروس گفت: «به نظر من او اساساً از انسانیت متنفر است. البته این نظر من است.» 

آقای سوروس پیش‌تر نیز با اتهامات مشابه متعددی مبنی بر استفاده از ثروت هنگفت خود برای پیشبرد سیاست‌های مترقی چپگرایانه افراطی- مواجه شده است و به برخی از دادستان‌های منطقه‌ای برای کسب این پست کمک کرده است. 

در مقابل آقای سوروس با انتشار یک مقاله توضیح داد که چرا به «دادستان‌های اصلاح‌طلب» کمک مالی کرده است و چرا «قصدی برای متوقف کردن» این اقدام ندارد. او در این مقاله نوشت: «بودجه‌ای که من فراهم می‌کنم به نامزدهای اصلاح‌طلب عاقل این امکان را می‌دهد که نظراتشان توسط افکار عمومی شنیده شود. با بررسی نتایج این اقدام مشخص شد که شهروندان این‌گونه نظرات را دوست دارند.» 

سیاست شبکه اجتماعی ایکس درباره دیکتاتورها

ایلان ماسک در بخش دیگری از این پادکست به موضوع حضور رهبران حکومتهای دیکتاتوری مانند مقامات جمهوری اسلامی در توییتر پرداخت و گفت: ما قانونی شبیه مصونیت در سازمان ملل داریم. در حالی که آیت‌الله‌ها خواستار نابودی اسرائیل هستند، اما اجازه دارند به ساختمان سازمان ملل در نیویورک وارد شوند. 

او افزود: با وجودی که ایران به شدت تحت تحریم است، اما مقام‌های این کشور به سازمان ملل می‌روند. هدف این است که رهبران کشورها در شبکه‌های اجتماعی حرف‌های خود را ارائه کنند و شما حرف آنها را بشنوید، حتی اگر آنچه که می‌گویند وحشتناک باشد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی