Search
Asset 2

حمله‌‌‏ی سایبری به دانشگاه صنعتی اصفهان

حمله‌‌‏ی سایبری به دانشگاه صنعتی اصفهان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
حمله‌‌‏ی سایبری به دانشگاه صنعتی اصفهان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
حمله‌‌‏ی سایبری به دانشگاه صنعتی اصفهان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

دانشگاه صنعتی اصفهان طی روزهای گذشته از سوی هکرهای ناشناس مورد حمله‌‌‏ی سایبری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری این دانشگاه، «مسعود رضا هاشمی»، رئیس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به این موضوع گفت: «دانشگاه صنعتی اصفهان طی روزهای گذشته توسط یک گروه سایبری مخرب و شناخته شده موسوم به «Anonymous»که از مرزهای خارج از کشور هدایت می‌‌‏شود مورد حمله ی منع دسترسی توزیع شده (DDOS) قرار گرفته است.»

حمله‌‌‏ی سایبری بر روی آی‌‌‏پی آدرس‌‌‏های پهنای باند صورت ‌‌‏گرفته و با ایجاد بسته‌‌‏های متعدد اطلاعات کاذب بر روی پهنای باند دانشگاه، حجم زیادی از آن را به خود اختصاص داده است. دلیل قطع اینترنت دانشگاه نیز وجود این مشکل اعلام شده است.

حمله‌‌‏ی سایبری از نوع حمله‌‌‏ی «منع سرویس توزیع شده» است و باهدف از کار انداختن سرویس یا سرویس‌‌‏های خاص (به‌‌‏طور مثال اچ‌‌‏تی‌‌‏تی‌‌‏پی-  http) از روی سرور به‌‌‏کار می‌‌‏رود و برای مقابله با آن باید از سطوح بالای دسترسی به پهنای باند اقدام کرد. از مشکلات به‌‌‏وجود آمده در سیستم اینترنت دانشگاه پایین آمدن سرعت و کیفیت سرویس‌‌‏دهی شبکه و از دسترس خارج شدن سایت‌‌‏های آن است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان از رفع این مشکل خبر داد و گفت با توجه به اهمیت این دانشگاه به‌‌‏عنوان یک مرکز مهم علمی و تحقیقاتی، خدمات اینترنتی ارائه شده در این دانشگاه باید امن و قابل اعتماد باشد.

با توجه به افزایش حملات سایبری در سال‌‌‏های اخیر «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل، بر ضرورت شناسایی و دفع این حملات تأکید کرد و گفت تنها با به‌‌‏دست آوردن تمام سازوکارهای دفاعی می‌‌‏توانیم در مقابل این حملات آمادگی کامل داشته باشیم.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی