Search
Asset 2

کرزای زندگی عادی را انتخاب کرد

کرزای زندگی عادی را انتخاب کرد (اسکرین شات/یوتیوب)
کرزای زندگی عادی را انتخاب کرد (اسکرین شات/یوتیوب)
کرزای زندگی عادی را انتخاب کرد (اسکرین شات/یوتیوب)

«حامدکرزای»، رئیس‌‌‏جمهور افغانستان خانه‌ای را که در محل ارگ ریاست جمهوری برای اقامت وی پس از اتمام دوره‌ی ریاست جمهوریش ساخته شده بود، برای استفاده از مهمانان ارگ اختصاص داد.

طبق قانون اساسی افغانستان خانه‌ی ساخته شده به رئیس جمهور بازنشسته تعلق می‌گیرد، اما کرزای آن را برای تبدیل به مهمانخانه  ریاست جمهوری به ارگ واگذار کرد.

به گزارش دفتر ریاست جمهوری افغانستان، کرزای که روز پنج شنبه ۲۱ شهریور در مراسم افتتاح این مکان شرکت کرده بود گفت که این خانه سطح بالاتر از زندگی مردم عادی افغانستان است و من لازم می‌‌‏دانم تا از آن برای پذیرایی مهمانان ریاست جمهوری استفاده گردد.

به گفته‌ی «محمد گل حمید»، رئیس انسجام برنامه‌های ریاست عمومی اداره‌ی امور، ساخت این بنا از خرداد ماه سال گذشته توسط شرکت ساختمانی «هریرود» آغاز شد اما هزینه‌ی ساخت آن اعلام نشده است.خبر ساخت این خانه انتقاداتی را از سوی مردم به همراه داشت.

به دلایل امنیتی هنوز مشخص نیست کرزای پس از اتمام دوره‌ی ریاست جمهوریش در کجا زندگی خواهد کرد.

با بروز اختلافات میان نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان  و روند شمارش مجدد آراء هنوز تکلیف ریاست جمهوری آینده‌ی افغانستان معلوم نیست ولی حامد کرزای به زودی منسب ریاست جمهوری افغانستان را ترک خواهد کرد.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی