Search
Asset 2

تبدیل جزیره‌ی هندرابی به یک اکو موزه

خبرگزاری مهر
خبرگزاری مهر

معاون فرهنگی و هنری دبیرخانه‌ی شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور، در بازدید از جزیره‌ی هندرابی از تبدیل این جزیره به یک اکو موزه خبر داد. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر بیان کرد: «زیر ساخت‌‏های این جزیره باید با استفاده از مصالح بومی از کمترین آسیب‌‏ها مصون بماند و این جزیره را به یک اکو موزه تبدیل کند.»

این طرح با هدف جذب هنرمندان و اندیشمندان به این منطقه صورت می‌‏گیرد.

حجت الاسلام «محمدعلی زم»، انگیزه‌ی هر فرد از دیدار یک اکو موزه را دیدار معماری و فرهنگ و سنت قدیمی آن کشور توصیف کرد و گفت: «اگر بازیابی کل جزیره کیش از ابتدا بر پایه تفکر و اندیشه یک منطقه اکو موزه‌ای شکل گرفته بود امروز ده‌‏ها هزار نفر در دنیا در صف متقاضیان بازدید از این منطقه قرار داشتند.»

وی احیای اکو موزه‌‏ها در ایران را بهترین وسیله برای جذب سرمایه و رونق گردشگری و توریسم بیان کرد و ایران را بستری مناسب برای تبدیل به هزاران اکو موزه عنوان کرد.

وی جزیره‌ی هندرابی را در صورت بازسازی و بازنمایی یکی از قطب‌های مهم گردشگری فرهنگی قلمداد کرد.

جزیره‌ی هندورابی با مساحت ۲۲.۸ کیلومتر، بین دو جزیره‌ی کیش و لاوان و در فاصله‌ی ۲۸ کیلومتری کیش قرار گرفته است. این مکان فاقد تأسیسات زیرساختی است و معدود ساکنان آن از طریق صیادی و ماهی‌گیری زندگی خود را می‌گذرانند. گفتنی‌ست که این مکان، پیش‌تر و در دوران حضور نظامی پرتغال در مناطق جنوب ایران، این جزیره به پایگاه نظامی ارتش پرتغال تبدیل شده بود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی