Asset 2

برگزاری تجمع اعتراضی سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران

تجمع اعتراضی معلمان
(Social Media)

به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، امروز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت، معلمان در شهرهای مختلف تجمع اعتراضی برگزار کردند و با تأکید بر اینکه جای معلم زندان نیست، خواستار آزادی بی‌قید و شرط همه فعالان در بند شدند. 

معلمان در شهرهای مختلف کشور از جمله شوش، هرسین استان کرمانشاه، اراک، اهواز، سنندج، اسلام‌آباد غرب، همدان تربت‌حیدریه، اهواز، قزوین و چند شهر دیگر، مقابل ادارات آموزش‌وپرورش تجمع کردند. 

در این تجمع‌ها که در پاسخ به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان صورت گرفته است، معلمان پلاکاردهایی با عنوان «آزادی را بیاموز، این است درس امروز» به همراه داشتند. معلمان همچنین پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود، «جای معلم زندان نیست». 

معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران ضمن درخواست آزادی فوری معلمان زندانی، خواهان رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفی خود شدند. 

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران همچنین، با انتشار قطعنامه‌ای در کانال تلگرام خود هشت مورد از دلایل اعتراضات خود و همچنین لزوم تغییرات و بازنگری عمده در آموزش‌وپرورش را اعلام کرد 

گفتنی است که امروز مصادف است با سیزدهمین سال‌مرگ فرزاد کمانگر، معلمی که در ۱۹ اردیبهشت سال ۸۹ توسط جمهوری اسلامی اعدام شد. این معلم به اتهام عضویت و همکاری با پژاک به اعدام محکوم شد. او هیچگاه این اتهام را نپذیرفت و بارها این موضوع را تکذیب کرد. 

معلمان همچنین در بیانیه خود اعلام کردند که بدون «بازنگری دقیق در مبانی فکری و سیاسی ایدئولوژی حاکم» و همچنین «بدون بازاندیشی انتقادی و عمیق در شیوه‌های حکمرانی و اداره مدارس»، وضعیت آموزش‌وپرورش در ایران سامان نخواهد یافت. 

آن‌ها در ادامه به «رهاسازی مدرسه و نظام آموزشی از سیطره ایدئولوژی تمامیت‌خواه حاکم» نیز اشاره کردند و خواستار پذیرش تفاوت‌های فردی، فرهنگی و اجتماعی دانش‌آموزان توسط حاکمیت شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی