Search
Asset 2

شکایت عزت‌‏اله انتظامی و فرزندش از بهروز غریب‌پور

شکایت عزت‌‌‌‏اله انتظامی و فرزندش از بهروز غریب‌پور (اسکرین شات/یوتیوب)
شکایت عزت‌‌‌‏اله انتظامی و فرزندش از بهروز غریب‌پور (اسکرین شات/یوتیوب)
شکایت عزت‌‌‌‏اله انتظامی و فرزندش از بهروز غریب‌پور (اسکرین شات/یوتیوب)

«عزت‌‌‏اله انتظامی»، بازیگر مشهور سینما و فرزندش «مجید انتظامی»، آهنگساز، از مجری پروژه‌‌‏ی «موزه‌‌‏ی انتظامی» شکایت کردند.

این شکایت به‌‌‏دنبال نارضایتی این دو هنرمند از نحوه‌‌‏ی بازسازی خانه‌‌‏ی انتظامی برای تبدیل به موزه صورت گرفته است.

بنابر گزارش رسانه‌‌‏ها، خانه‌‌‏ی شخصی عزت‌‌‏اله انتظامی ۳ سال پیش به‌‌‏منظور تبدیل به «موزه انتظامی» و «موزه تئاتر» توسط شهرداری تهران خریداری و «بهروز غریب‌‌‏پور»، کارگردان تئاتر مسئول اجرای بازسازی آن شد.

اما پس‌‌‏از افتتاح این موزه در خردادماه سال جاری، استاد انتظامی اعتراض شدید خود را به تخریب بخشی از بافت قدیمی خانه و تغییرات اعمال شده در آن از طریق رسانه‌‌‏ها اعلام و سپس علیه مجری این پروژه به دادسرای عمومی و انقلاب تهران طرح شکایت کرد.

غریب‌‌‏پور درباره‌‌‏ی این شکایت به خبرگزاری ایسنا گفت: «چهارشنبه ۱۹شهریورماه برایم احضاریه آمده و طبق این احضاریه، سه روز فرصت دارم تا به بخش فرهنگ و رسانه دادسرا مراجعه کنم.»

انتظامی درمورد نحوه‌‌‏ی بازسازی خانه‌‌‏اش گفته است: «از خانه‌‌‏ی قدیمی‌ام گفته‌‌‏ام و خاطرات ۵۰ساله‌ای که در آن خانه داشتم. همان خانه‌ای که با نهایت کج‌سلیقگی آن را فرو ریختند و نابود کردند و جایش بنایی ساختند که هیچ شباهتی به آن خانه‌‌‏ی خاطرات نداشت.»

او افزود: «نمی‌‌‏دانم با چه استدلالی آن خانه‌‌‏ی پر از خاطره را به یک‌‌‏باره ویران کردند، تا به بهانه‌‌‏ی موزه‌ای به نام عزت‌اله انتظامی بنایی بسازند که هیچ نسبتی با من و خاطراتم ندارد. این بنای جدید می‌توانست در مکانی دیگر ساخته شود. چه لزومی داشت که خانه من ویران شود تا این بنا ساخته شود؟ »

به‌‌‏گفته‌‌‏ی استاد انتظامی، وی در سال ۱۳۴۸، همزمان با ساخت فیلم «گاو» به این خانه آمده و مذاکره در مورد تمام فیلم‌‌‏هایی که در آنها بازی کرده، در این خانه صورت گرفته است.

کارگردانانی همچون «علی حاتمی»، «بهمن فرمان‌‌‏آرا»، «داریوش مهرجویی» و «ناصر تقوایی» در همین مکان با انتظامی برای حضور در فیلم‌‌‏هایشان گفت‌‌‏وگو کرده‌‌‏اند.

این هنرمند صاحب‌‌‏نام همچنین می‌‌‏گوید که درحالی با تبدیل شدن خانه‌‌‏اش به موزه موفقت کرده که می‌‌‏توانسته آن‌‌‏را به قیمت بالایی بفروشد؛ اما ترجیح داده با این کار این خانه ماندگار شود.

درعین حال بهروز غریب‌‌‏پور اظهار داشته که آقای انتظامی در جریان تمامی مراحل طراحی و اجرای این موزه بوده و در ساختمان حضور داشته است.

آقای غریب‌‌‏پور می‌‌‏گوید: «طراحی این موزه نه تنها به تائید آقای انتظامی رسید،  بلکه ایشان باوجود بیماری و عدم توانایی جسمی‌شان به کرات از تمام مراحل ساخت این خانه موزه بازدید کرده که هم عکس‌هایش است و هم فیلم‌هایش.»

«خانه_ موزه‌‌‏ی انتظامی» در محله‌‌‏ی قیطریه‌‌‏ی تهران قرار دارد و سه بخش موزه، سالن تئاتر و کافی‌‌‏شاپ برای آن درنظر گرفته شده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی