Search
Asset 2

چگونه شکلات را ذوب و خمیر کنیم « دستور العمل»

Chocolate - Copy

خمیر کردن شکلات روندى از ذوب‌‏کردن، سردکردن و گرم کردن آن است؛ به‌‏طوری‌‏که در دماى اتاق به حالت تُرد و سفت باشد. البته ممکن است این کار کمى سخت به نظر برسد، با این‌‏وجود یادگیرى روش ذوب کردن شکلات ساده و راحت بوده و از نکات اصلى کار آشپزى، کیک‌‏پزى و تزیین با  شکلات مى باشد.

چگونه شکلات را ذوب کنیم ؟

شکلات را برداشته در ظرف مخصوص جوشاندن دوبل مى‌گذاریم. به این معنى که یک قابلمه آب جوش را مستقیم روى منبع حرارت اجاق گاز گذاشته، سپس شکلات را در کاسه‌اى جدا قرار می‌‏دهیم و آن را روى قابلمه مى‌‏گذاریم. حرارت باید متوسط یا متوسط رو به پایین باشد. اگر بخار به‌‏وجود بیاید خوب نیست. وجود بخار برای خمیرکردن شکلات بسیار نامناسب است. دلیل بد شکل شدن شکلات، بخار آب است. وقتى شکلات با آب مخلوط شود آن را به شکل نامناسبی سفت مى‌کند، و این امرى است که به هیچ وجه نمى‌خواهید اتفاق بیفتد. آنچه مى‌خواهیم اتفاق بیفتد ذوب شدن آرام شکلات است که سطحى ترد و براق داشته‌باشد. درباره‌‏اش فکر کنید، اگر هر زمان تکه‌‏اى شکلات خوشمزه داشتید که ترد بود و سطحى براق و زیبا داشت، پس این نشان می‌‏دهد که آن خوب به عمل آمده‌است. بدون عمل آوردن، شکلات شما، فقط شل است و در دستانتان ذوب مى شود.

فقط لازم است دو سوم شکلات ذوب شود؛ بنابراین نباید براى مدت طولانى داغ شود. ظرف شکلات را از روى حرارت بردارید، همینطور که ظرف را مى‌چرخانید با هم‌‏زن پلاستیکى هم‌بزنید، تمام تکه‌هاى شکلات را با هم مخلوط کنید تا همه ذوب شوند. هدف، سرد شدن تا اندازه‌‏ى دماى بدن است. اگر خیلى گرم بود، ظرف شکلات را در روى ظرفى از آب یخ قرار داده، هم بزنید و سپس بردارید و هم بزنید و هم بزنید تا به دماى صحیح برسد.

 این مطلب درباره‌‏ی چگونگى ذوب کردن شکلات بود.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی