Search
Asset 2

شناسایی ۱۶۰ فرد مرتبط با سپاه در آلمان

تظاهرات بزرگ ایرانیان در برلین علیه جمهوری اسلامی، ۲۲ اکتبر ۲۰۲۲ (WIKIMEDIA)
تظاهرات بزرگ ایرانیان در برلین علیه جمهوری اسلامی، ۲۲ اکتبر ۲۰۲۲ (WIKIMEDIA)

دولت آلمان اعلام کرد که پس از برگزاری اعتراض‌های ایرانیان مقیم آلمان علیه حکومت جمهوری اسلامی، نهادهای امنیتی این کشور ۱۶۰ نفر را که به‌نوعی با حکومت ایران و سپاه پاسداران در ارتباط بودند شناسایی کرده‌اند.

روزنامه آلمانی «ولت ام زونتاگ» با انتشار گزارشی در مورد افزایش فعالیت نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی در این کشور خبر داد که دولت آلمان به افزایش جاسوسی مأموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی از ایرانیان تبعیدی مقیم آلمان از زمان آغاز اعتراضات گسترده در سال گذشته اذعان کرده است.

به نوشته این روزنامه، دولت آلمان گفته است: «گروه‌ها و افراد اپوزیسیون از سوی حاکمان ایران تهدیدی برای ادامه حیات رژیم محسوب می‌شوند و سازمان اطلاعات داخلی این کشور، ۱۶۰ فرد که به‌نوعی با حکومت ایران و سپاه پاسداران در ارتباط بودند را شناسایی کرده است.»

«ولت ام زونتاگ» به نقل از دولت آلمان نوشت: «فعالیت‌های جاسوسی گسترده» سپاه پاسداران به‌ویژه علیه اهداف طرفدار اسرائیل و یهودیان در آلمان است.»

در اواسط دی‌ماه، توماس هالدنوانگ، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان به ایرانیان ساکن این کشور و مخالفان جمهوری اسلامی هشدار داده بود که احتیاط کنند.

هالدنوانگ عنوان کرده بود که جمهوری اسلامی فعالیت‌های شبکه جاسوسی خود را در زمینهٔ شناسایی مخالفان در آلمان و جمع‌آوری اطلاعات درباره آن‌ها و خانواده‌هاشان افزایش داده است.

او به‌ویژه از ایرانیانی که قصد سفر به کشور خود را دارند خواست که محتاط باشند زیرا رژیم می‌تواند با استفاده از اطلاعات جاسوسان خود آن‌ها را گرفتار کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی