Search
Asset 2

افتتاح نمایشگاه بین‌المللى هنر چین در تورنتو

بازديد بينندگان در روز افتتاحيه ٢١ جولاى ٢٠١٤ از نمايشگاه بين‌المللى جن، شان، رن « حقيقت، نيكخواهى، بردبارى » سيتى‌هال در شهر تورنتو درحال تماشای نمایش‌‌‏گاه هستند. « ماريا ماتيكو، اپك‌تايمز »
بازديد بينندگان در روز افتتاحيه ٢١ جولاى ٢٠١٤ از نمايشگاه بين‌المللى جن، شان، رن « حقيقت، نيكخواهى، بردبارى » سيتى‌هال در شهر تورنتو درحال تماشای نمایش‌‌‏گاه هستند. « ماريا ماتيكو، اپك‌تايمز »
بازدید بینندگان در روز افتتاحیه ٢١ جولاى ٢٠١۴ از نمایشگاه بین‌المللى جن، شان، رن « حقیقت، نیکخواهى، بردبارى » سیتى‌هال در شهر تورنتو درحال تماشای نمایش‌‌‏گاه هستند. « ماریا ماتیکو، اپک‌تایمز »


افتتاح نمایش‌گاه بین المللى جِن، شَن، رِن « حقیقت، نیکخواهى، بردبارى » در ٢١ جولاى ٢٠١۴ واقع در شهر تورنتو با استقبالى گرم از طرف مسئولین روبرو شد.

 درمکانى درست در قلب تورنتو، نمایشگاهى ٩ روزه از آثارى بسیار منحصر به‌‌‏فرد، متعلق به تمرین کنندگان روش معنوى فالون‌‌‏دافا  یا «فالون گونگ » برپا شد. این آثار، بیان کننده‌ى تجربه‌اى تلخ و دردناک از شکنجه و آزار تمرین‌‌‏کنندگان روش معنوى فالون دافا، ساکن کشور چین و همچنین تحمل و پایداریشان در مقابل این آزار و شکنجه توسط رژیم چین است.

نمایشگاه جِن، شَن، رِن در تمام دنیا بر پا مى‌گردد  و براى اولین‌بار در سیتى‌هال شهر تورنتو به نمایش درآمد که بر حسب اتفاق، افتتاح این نمایشگاه یک روز بعد از پانزدهمین سال‌‌‏گرد آغاز آزار و شکنجه‌‌‏ى پیروان فالون گونگ در کشور چین بود.

«روشنگری» اثر شیائوپینگ چن. زنی درحال مطالعه‌‌‏ی آموزه‌‌‏های فالون گونگ که گواه روشنی معنوی است. این درحالیست‌‌‏که کودک خوابیده‌‌‏ در آغوش او تعادل میان یک زندگی سخت معنوی و یک زندگی خانوادگی معمولی را نشان می‌‌‏دهد. «نمایش‌‌‏گاه بین‌‌‏المللی حقیقت، نیک‌‌‏خواهی‌‌‏، بردباری».

در طى مراسم افتتاحیه، جوئل چیپ‌کار، از افراد انجمن فالون دافا در تورنتو، متن تبریک و خوش‌‌‏آمد‌گوئى را از طرف عضو پارلمان، کوس‌تاس مِنِ‌گاکیس، از « ریچموند هیل » و دفتردار پارلمان وزیر شهروندی و مهاجرت، و همچنین از طرف مشاور شهر، جان پارکر، بانى و حامى برپائى نمایشگاه خواند.

یکى از مدعوین به نام شنگ‌شو، خبرنگار، نویسنده و همچنین عضو نمایندگى فدراسیون چین آزاد، فعال با سابقه در زمینه ى حقوق‌بشر، اظهار داشت بعد از گذشت ١۵ سال از آغاز آزار و شکنجه‌‌‏ى پیروان فالون دافا در چین، خاطرات مربوط به آن زمان را هنوز با وضوح کامل در ذهن دارم.

همچنین او در توصیف نقاشى مورد علاقه‌‌‏اش تحت عنوان « بعد از همایش » گفت: «این اثر نمایان‌‌‏گر شرافتمندى و غنى بودن فرهنگ و تمدن چین است؛ زیبائى لباسهاى سنتى، حامل قداستى است که در زندگى چینی‌‌‏ها براى قرون متمادى مکمل این فرهنگ است.»

«شجاعت در میان مصیبت: فریاد بی‌‌‏گناه»، اثر شیائوپینگ چن. «نمایش‌‌‏گاه بین‌‌‏المللی حقیقت، نیک‌‌‏خواهی‌‌‏، بردباری».

بینندگان با قلبى سرشار از تحسین و شگفتى، نمایشگاه را مورد استقبال خود قراردادند. هنرمندى از یونان به نام پابلیتو گِرِکو، رقصنده و مجرى مشهور، از علاقه‌اش و تأثیرعمیق تعدادى از این آثار گفت: «تعداد ٣ یا ۴ نقاشى به شدت مرا دگرگون ساخت».

همچنین او گفت: «کیفیت عالى نقاشى‌‌‏ها به همراهى معانى عمیق، خلاقیت و نگاهى منحصر به‌‌‏فرد را براى بینندگان به ارمغان می‌‌‏آورد؛ این هدف والاى هنرمند، براى الهام بخشیدن و تحت تأثیر قراردادن هر شخصى در هر زمان و مکان، کافى است.

وی در ادامه افزود: « فکر کنم این نمایشگاه بسیار موفق و در سطحى عالى این موضوعات را به نمایش درآورده؛ همچنین ارتباط با یک نقاشى من را به این مهم وامى دارد که احساساتم را با حرکات در رقصم ارائه کنم».

این نمایشگاه تا تاریخ ٢٨ جولاى همین سال بر پا خواهد بود؛ همچنین حمایت‌‌‏هاى زیادى از طرف مسئولین  پارلمان ایالتى، شوراى شهر و سازمانهاى محلى دریافت شد.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی