Search
Asset 2

رئیس مجلس آمریکا: تحقیقات از خانواده بایدن تا سطح تحقیقات استیضاح افزایش یابد 

تحقیقات استیضاح برای بررسی تخلفات احتمالی رئیس جمهور آمریکا
کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در 17 ژوئیه 2023 در طی یک جلسه توجیهی در سالن ملی مجسمه در ساختمان کنگره در واشنگتن با رسانه ها صحبت می کند.(Alex Wong/Getty Images)

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرده است که شواهد فزاینده پیرامون اتهامات فساد علیه جو بایدن و خانواده‌اش در حال نزدیک شدن به تحقیقات استیضاح برای بررسی تخلفات احتمالی رئیس جمهور آمریکا است. 

مک‌کارتی طی مصاحبه‌ای در مورد اتهاماتی مبنی بر پرداخت‌های قابل توجهی که توسط نهادهای خارجی به بایدن‌ها انجام شده است، صحبت و اف‌بی‌آی را متهم کرد که اطلاعات حیاتی را از سازمان امور مالیات داخلی آمریکا پنهان کرده است. 

او گفت: «جو بایدن در جریان رقابت‌های انتخاباتی به مردم آمریکا گفت که هرگز دربارهٔ کسب‌وکار صحبت نکرده است. او گفت که خانواده‌اش هیچ مبلغی از چین دریافت نکرده‌اند، اما اکنون می‌توان ثابت کرد که این ادعاها درست نیست.» 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این مصاحبه به شهادت دو کارمند سازمان امور مالیات داخلی آمریکا که ادعا کردند دادستان‌های دولتی تحقیقات در مورد جرایم مالیاتی هانتر بایدن را آهسته پیش بردند و تحقیقات گروه حزب جمهوری‌خواه در مجلس که سابقه‌هایی از انتقال میلیون‌ها دلار از منابع خارجی از طریق شرکت‌های پنهان به اعضای خانواده بایدن و همکاران آن‌ها را ثبت کرده است، اشاره کرد. 

او با تأکید بر اینکه اگر جمهوری‌خواهان اکثریت را در مجلس نداشته بودند، هیچ‌کدام از این‌ها را نمی‌دانستیم گفت: «این مسئله به سطح تحقیقات استیضاح رسیده است که قوی‌ترین قدرت را برای به دست آوردن دانش و اطلاعات مورد نیاز برای نظارت در اختیار کنگره قرار می‌دهد 

کوین مک‌کارتی جو بایدن را متهم کرد که از دولت فدرال به عنوان ابزاری برای ممانعت از نظارت کنگره در رابطه با اعضای خانواده‌اش استفاده کرده است. 

او تأکید کرد که برای رسیدگی به این اتهامات جدی احتمالاً یک تحقیق تمام‌عیار در سطح استیضاح ضروری است. 

به تازگی اسنادی از اظهارات فردی منتشر شده که به اف بی ای گزارش داده بود که شواهدی دال بر رشوه‌گرفتن جو بایدن و فرزندش هانتر بایدن در اختیار دارد. 

این خبرچین ادعا می‌کند که صدها هزار دلار به هانتر بایدن پرداخت شده است و در صورت اثبات صحت این ادعاها، نگرانی‌هایی را در مورد فساد احتمالی در بالاترین سطوح دولت ایالات متحده ایجاد کرده است. 

واکنش کاخ سفید
 

کاخ سفید در واکنش به اظهارات مک‌کارتی، جمهوری‌خواهان مجلس را متهم کرد که به جای تمرکز بر موضوعات مهمی مانند تورم و ایجاد شغل، موضوعات بی‌ربط را در اولویت قرار می‌دهند. 

ایان سامز، سخنگوی کاخ سفید در امور نظارت و تحقیقات در توییتر گفت: «به جای تمرکز بر مسائل واقعی که آمریکایی‌ها می‌خواهند به آن بپردازیم، مانند ادامه کاهش تورم یا ایجاد شغل، این چیزی است که [جمهوری‌خواهان مجلس] می‌خواهند در اولویت قرار دهند. اشتیاق آنها برای تعقیب [رئیس جمهور] بدون توجه به حقیقت، ظاهراً بی‌پایان است.» 

اظهارات رئیس مجلس آمریکا در مورد اتهامات فساد خانوادگی بایدن و لزوم تحقیقات در سطح استیضاح به دنبال انتشار اسنادی تایید نشده اف‌بی‌ای مربوط به همکاری هانتر بایدن با شرکت انرژی اوکراینی «بوریسما» است. 

در این سند یک منبع محرمانه مدعی شده است که جو بایدن و پسرش در قبال فشار به اوکراین برای برکناری یک دادستان که در حال تحقیق از شرکت اوکراینی بوریسما بود، رشوه دریافت کرده‌اند. در آن زمان هانتر بایدن در این شرکت اوکراینی مشغول به کار بوده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی