Search
Asset 2

بازی امشب: ایران و نیجریه در مقابل هم

تیم ایران که در گروه ششم مسابقات با آرژانتین، بوسنی‌هرزگووین و نیجریه هم‌گروه است، دارای میانگین سنی ۲۸٫۴۹ بوده، که در مقایسه با سایر تیم‌‌‌‏ها، در زمره‌‌‌‏ی تیم‌‌‌‏های پیر شرکت‌‌کننده در جام جهانی به‌‌‌‏شمار می‌‌‌‏رود.  (Buda Mendes/Getty Images)
تیم ایران که در گروه ششم مسابقات با آرژانتین، بوسنی‌هرزگووین و نیجریه هم‌گروه است، دارای میانگین سنی ۲۸٫۴۹ بوده، که در مقایسه با سایر تیم‌‌‌‏ها، در زمره‌‌‌‏ی تیم‌‌‌‏های پیر شرکت‌‌کننده در جام جهانی به‌‌‌‏شمار می‌‌‌‏رود. (Buda Mendes/Getty Images)

امیدهای کی‌روش برای کسب سه امتیاز بازی اول

تیم ایران که در گروه ششم مسابقات با آرژانتین، بوسنی‌هرزگووین و نیجریه هم‌گروه است، دارای میانگین سنی ۲۸٫۴۹ بوده، که در مقایسه با سایر تیم‌‌‌‏ها، در زمره‌‌‌‏ی تیم‌‌‌‏های پیر شرکت‌‌کننده در جام جهانی به‌‌‌‏شمار می‌‌‌‏رود. (Buda Mendes/Getty Images)

اولین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در بیستمین دوره‌ی جام جهانی، در مقابل تیم نیجریه قهرمان جام ملت‌های آفریقا خواهد بود.

به عقیده‌ی کارشناسان، بازیکنان تیم ایران و کی‌روش، دیدار با نیجریه بسیار مهم است، زیرا تیم ایران در هر سه دوره‌ی حضور در جام‌‏جهانی در بازی اول شکست خورده است. اگر این‌بار تیم ایران در این رقابت پیروز شود می‌توان به صعود تیم ایران امیدوار بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «کارلوس کی‌روش»، مربی تیم ملی ایران در یک نشست خبری ضمن اعلام آمادگی برای رویارویی با بهترین تیم‌های دنیا، در مورد بازی با نیجریه گفت: «بی‌تردید این بازی بسیار مهم است. اطلاع داریم که نیجریه تیمی پرستاره است و بازیکنان خیلی خوبی دارد که در اروپا بازی می‌کنند. استفان کشی هم مربی خیلی خوبی است.»

 وی در ادامه گفت: «از نظر تجربه‌ی حضور در جام‌‏جهانی نیجریه نسبت به ما برتری دارد. آن‌ها اکنون حتی این امید را دارند که به نیمه‌‏نهایی بروند، اما ما هم ستاره‌های خیلی خوبی داریم. این کار را ادامه خواهیم داد. بازی برای ما خیلی سخت خواهد بود و با توجه به این انتظارها، ما برای پیروزی بازی می‌کنیم چون این توقع از ما می‌رود.»

کی‌روش در مورد بقیه‌ی بازی‌های گروه گفت: «ما درباره‌ی بقیه‌ی تیم‌ها اکنون صحبت نمی‌کنیم، بلکه مرحله به مرحله آماده‌ی حضور در جام‌‏جهانی می‌شویم. ما بسیار خوشحالیم که باید مقابل بهترین تیم‌ها بازی کنیم و می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم. ما هر دقیقه را با چالش بازی می‌کنیم.»

این چهارمین دوره‌ی حضور ایران در جام‌‏جهانی فوتبال است و در سه دوره‌ی قبل تیم ایران موفق نشده است که از گروه خود صعود کند. ۱ پیروزی، ۲ تساوی و ۶ شکست دستاورد تیم ایران در ۹ دیدار خود در سه دوره‌ی جام جهانی بوده است.

کارلوس کی‌روش که در سال ۲۰۱۱ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد، از همان ابتدا مأموریت خود را صعود به جام‌‏جهانی ۲۰۱۴ عنوان کرد. تیم ایران در چهارمین دوره‌ی حضور در این باز‌ی‌ها، امیدوار است بتواند برای اولین بار از گروه خود به مرحله‌ی بعد صعود کند.

تیم نیجریه به عقاب قاره آفریقا معروف است و یکی از تیم‌های قدرت‌مند قاره‌ی آفریقا است. این تیم اولین بار در سال ۱۹۹۴ به جام‌‏جهانی راه یافت و تا کنون غیر از جام‌‏جهانی ۲۰۰۶ آلمان، در بقیه دوره‌‏ها موفق به حضور در این باز‌ی‌ها شده است. تیم نیجریه در سال‌های ۹۴ و ۹۸ موفق به صعود به دور دوم بازی‌ها شد.

از بازیکنان مطرح این تیم می‌توان از دروازه‌بان این تیم، «جوزف یوبو» در خط دفاع، «یان اوبی میکل» در خط هافبک و «امانوئل امنیکه» در خط حمله نام برد.

 تیم ایران تا کنون یک بار در سال ۱۹۹۷ مقابل تیم نیجریه در جام کارلسبرگ در هنگ‌کنگ به میدان رفت، که تیم نیجریه موفق شد تیم ایران را با نتیجه‌ی ۱ بر ۰ شکست دهد.

این‌‏بار کارلوس کی‌روش شاگردانش را برای کسب هر ۳ امتیاز بازی با نیجریه به میدان می‌فرستد.

تیم ملی ایران در اولین بازی خود، امشب ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت ایران در ورزشگاه بایکسادا شهر کوریتیبا در مقابل تیم نیجریه به میدان می‌رود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی