Search
Asset 2

تجلیل هلندی‌‌‏ها از یک جراح ایرانی

تجلیل هلندی‌‌‏ها از یک جراح ایرانی(اسکرین شات/یوتیوب)
تجلیل هلندی‌‌‏ها از یک جراح ایرانی(اسکرین شات/یوتیوب)
تجلیل هلندی‌‌‏ها از یک جراح ایرانی(اسکرین شات/یوتیوب)

کنسولگری هلند در استانبول از یک جراح مغز و اعصاب ایرانی قدردانی کرد. وی به خاطر عمل جراحی موفقی که بر روی یک شهروند ترک تبار هلندی در سال ۲۰۰۷ انجام داد، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، خانم «فوندا مژده» نویسنده و هنرمند عرصه‌‌‏ی تئاتر هلند زمانی که در استانبول بود، در یک سانحه رانندگی دچار صدمات نخاعی شد و پس‌‌‏از انتقال به بیمارستان توسط دکتر «c»، جراح مغز و اعصاب ایرانی تحت عمل جراحی قرارگرفت. دکتر ساسانی روش ابداعی ویژه خود را در عمل جراحی به کار برد.

خانم مژده که ادامه‌‌‏ی معالجات خود را در هلند پی گیری کرد، بالاخره توانست سلامت نسبی خود را به دست آورد.

سپس مژده با استفاده از سه چرخه مسیر آمستردام تا استانبول را پیموده و وارد ترکیه شد.

به همین دلیل هیأت دوچرخه سواری ترکیه با حضور سرکنسول و اعضا کنسولگری هلند با برگزاری مراسمی ضمن قدردانی از عزم و اراده خانم مژده، از تلاش‌‌‏های دکتر ساسانی قدردانی کردند.

فوندا مژده نیز در این باره گفت: «با این عمل جراحی، از فلج شدن کامل رهایی یافتم و در واقع موجب بازگشت به زندگی‌‌‏ام شده است.»

خرداد ماه گذشته نیز برای نخستین بار در استانبول جشنواره‌‌‏ای با عنوان «نام آواران ایرانی فرامرز» و با هدف تجلیل و بزرگداشت از ایرانیان موفق و متخصص که خارج در کشور فعالیت می‌‌‏کنند، برگزار شد.

در این جشنواره، لوح سپاسی به ساسانی به خاطر سی سال تلاش پرثمر در ترکیه اهدا شد. وی به عنوان عضو انجمن مغز و اعصاب ایران، ترکیه، اروپا و آمریکا است که توانست روش جدیدی را در جراحی ستون فقرات به ثبت جهانی برساند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی