Search
Asset 2

آیا نقشه‌‌‏ی اَپل، هیولای «لوچ‌‌‏نس» را پیدا کرده؟ (به‌‌‏همراه ویدئو)

(اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‏شات/یوتیوب)


جستجو برای یافتن هیولای لوچ‌‌‏نس بسیار آسان‌‌‏تر از قبل شده است. در سال ۱۹۳۳ دکتر «کِنت ویلسون» عکسی از این هیولا تهیه کرد، حال با گذشت ۸۰ سال، این عکس از آسمان و از طریق ماهواره از این هیولا گرفته شده است.

اگر با Apple map موقعیت نقشه را روی لوچ‌‌‏نس در شهر «اینوری» اسکاتلند قرار دهید و آن را بزرگنمایی کنید، شکل یک هیولای واقعی را مشاهده خواهید کرد. اگر هم از سیستم عامل mac استفاده می‌کنید، بازهم خواهید توانست آن را پیدا کنید.

تصویر این هیولا در عکس‌های سرویس گوگل مشاهده نمی‌شود. «اَندی دیکسون» که اولین بار این هیولا را در نقشه کشف کرده می‌گوید: «کاملاً تصادفی بود. داشتم قسمت‌‌‏های مختلف کشور را می‌‌‏دیدم که به ناحیه‌ی لوچ‌‌‏نس رسیدم و تصویر شی‌ء بزرگی را در زیر آب دیدم. تصویر را در گوشی آی فونم ذخیره کردم و اولین فکری که به ذهنم رسید این بود که با «گِرِی کامپبل»، از هیئت هیولای لوچ‌‌‏نس تماس بگیرم.»

(اسکرین‌‏شات/یوتیوب)

کارشناسان بیان کردند که این تصویر شبیه به تصویر قایق‌‌‏های دیگری که در تصویر دیده می‌‌‏شوند نیست. کمپبل می‌‌‏گوید: «هرچه که هست در زیر آب قرار داشته و در حال حرکت به‌سمت بوده. اندازه‌ی این شی‌ء با ابعاد توصیف شده‌ی هیولای لوچ‌‌‏نس شباهت دارد، مگر اینکه یک زیردریایی مخفی دم دار در حال حرکت به‌‌‏سوی لوچ بوده باشد.»

آقای کمپبل اشاره‌‌‏ای به احتمال این‌‌‏که ماهواره‌‌‏ها آن را بوجود آورده‌‌‏اند نکرد. اگر واقعا چنین هیولایی که در عکس دیده می‌‌‏شود وجود نداشته باشد، پس شاید یکی از مهندسین شرکت اپل خواسته که شوخی کند!

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی