logo_eet

دادگاه هند حکم دهد:آیا او مُرده یا درحال مراقبه‌‏ است؟

دادگاه هند حکم دهد:آیا او مُرده یا درحال مراقبه‌‏ است؟
دادگاه هند حکم دهد:آیا او مُرده یا درحال مراقبه‌‏ است؟
تصویری از آشوتاش ماهاراج، رهبر معنوی هند در حومه‌‏ی «جلاندهار» در ۱۱ مارس ۲۰۱۴ . (Shammi Mehra/AFP/Getty Images)


جهان مملو از اسراری است که دانش کنونی ما را به چالش می‌کشد. اپک تایمز در بخش ماوراء دانش، داستان‎هایی از پدیده‌های خارق‌العاده را گردآوری کرده تا راه را برای باور مسائل ممکنی که قبلاً انکار می‌شدند باز کند. آیا آن‎ها واقعیت دارند؟ تصمیم با خود شماست.

پیروان «آشوتاش ماهاراج»، رهبر معنوی هند می‌‏گویند که او در مراقبه‌‏ای عمیق است؛ اما همسر و پسر او بر این عقیده نیستند و می‌‏گویند که او مُرده است و قصد سوزاندن بدن وی را دارند.

چه او مرده باشد یا نه، پیروان او بدنش را در حالت یخ‌‏زده در فریزر نگه داشته‌‏اند. پیروان او می‎گویند، مراقبه‌‏کنندگان برای مدیتیشن عمیق اغلب به هیمالیا می‎روند و سال‎ها در آن‎جا می‎مانند؛ به همین دلیل بدن او را هم در شرایطی مشابه قرار داده‎اند تا به موقع بیدار شود.

در وب‌‏سایت این گروه آمده است: «جناب شری آشوتاش ماهاراجا جی، از ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴ در مدیتیشن عمیق (سمادی Samadhi) قرار گرفته است.»

پلیس پنجاب، مرگ او را تأیید کرده است؛ اما پس از آن‌‏که دادگاهی حکم داد که این امر، موضوعی معنوی است، از موضع خود عقب‌‏نشینی کرد. همسر و پسر ماهاراجا، خواستار رسیدگی شده‌‏اند و دادخواستی به دادگاه ارائه داده‌‏اند. به گزارش «دیلی تلگراف» و به گفته‎ی پسر میان‌‏سال او، پیروانش می‌‏خواهند کنترل املاک ۱۶۰ میلیون دلاری وی از سوی آن‌‏ها ادامه داشته باشد.

به گزارش روزنامه‌‏ی «ایندیا تودی»، ماهاراجا رابطه‌‏ی نزدیکی با همسر و پسرش نداشت و در سال ۱۹۷۰ خانه‌‏ی خود را ترک کرد.

سه نفر از شاگردان او، برای جانشینی وی در رقابتند. «جایا بارتی»، سخن‌‏گوی این گروه به ایندیا تودی گفت: « فقط ماهاراجا جی می‌‏تواند جانشین خود را پس‌‏از بیرون آمدن از سمادی اعلام کند.»

یکی از دستیاران ماهاراجا که نخواست نامش فاش شود، به روزنامه‌‏ی «تلگراف» گفت: «ماهاراجا در مدیتیشن عمیق قرار دارد. او سال‌‏های زیادی را در هیمالیا در دماهای زیر صفر درجه صفر مراقبه کرده است که اصلاً موضوع عجیبی نیست. او به محضی که خود حس کند به زندگی باز خواهد گشت و ما تا آن زمان تضمین می‌‏کنیم که از بدن وی محافظت کنیم.»

رام بهادر بمجان، متولد ۱۹۹۰، در حال مدیتیشن. (Richard Josephson/Wikimedia Commons)

در سال ۲۰۰۷، کانال «دیسکاوری»، مستندی درباره‎ی مردی نپالی به نام «رام بهادر بمجان» ساخت که به مدت چندین ماه بدون خوردن غذا و آب در مدیتیشن نشسته بود.

در برخی روش‌‏ها، افراد برای دهه‌‏ها در مدیتیشن می‌‏نشینند و حتی قادرند عمر خود را فراتر از عمر طبیعی انسان افزایش دهند تا بتوانند به تزکیه‌‏ی معنوی خود ادامه دهند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *