Search
Asset 2

جلسه فرماندهان سپاه با سران گروه‌های نیابتی در تهران

خبرگزاری‌های داخل ایران از برگزاری جلسه فرماندهان سپاه پاسداران با سران گروه‌های نیابتی تحت حمایت جمهوری اسلامی در حاشیه مراسم تشییع ابراهیم رئیسی خبر دادند.
(Tasnim)

خبرگزاری‌های داخل ایران از برگزاری جلسه فرماندهان سپاه پاسداران با سران گروه‌های نیابتی تحت حمایت جمهوری اسلامی در حاشیه مراسم تشییع ابراهیم رئیسی خبر دادند.

خبرگزاری تسنیم با انتشار تصویری از این دیدار نوشت که این جلسه در حاشیه مراسم تشییع رئیسی، با شرکت جمعی از «گروه‌های مقاومت» و با حضور حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس برگزار شد.

به نوشته این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، در این جلسه، «آخرین وضعیت سیاسی، اجتماعی و نظامی غزه و عملیات طوفان‌الاقصی و نقش جبهه مقاومت بحث و بررسی، و بر استمرار جهاد و مبارزه تا پیروزی کامل مقاومت فلسطین در غزه با مشارکت همه گروه‏ها و جبهه‏های مقاومت در منطقه تأکید شد.»

خبرگزاری شفقنا به نقل از المیادین، رسانه وابسته به حزب‌الله لبنان نوشت که سران جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی، جبهه مردمی آزادسازی فلسطین، حزب الله لبنان، انصارالله یمن و مقاومت عراق در این نشست حضور داشتند.

همچنین خبرگزاری فارس نوشت «فرماندهان مقاومت پس از حضور در مراسم تشییع پیکر رئیسی، صبح امروز با حضور در یک جلسه مشترک، آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی قرار دادند.»

«محور مقاومت» در ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی به گروه‌های شبه‌نظامی همسو با این حکومت در یمن، سوریه، عراق، لبنان و سرزمین‌های فلسطینی اطلاق می‌شود که در راستای اهداف جمهوری اسلامی از سوی این حکومت مورد حمایت مالی، نظامی و تسلیحاتی قرار می‌گیرند.

این شبه‌نظامیان طی سال‏های گذشته در منطقه حملاتی را علیه مواضع و نیروهای ایالات متحده و اسرائیل انجام داده‌اند، به همین جهت از آنها با عنوان نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی نیز نام برده می‌شود.

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی با هیات همراهش در روز یکشنبه سی‌ام اردیبهشت ماه طی سانحه سقوط بالگرد در منطقه ورزقان واقع در آذربایجان شرقی کشته شدند.

با گذشت چندین روز از سانحه، برخی رسانه‌های داخلی با مطرح کردن فرضیه‌هایی درباره سقوط مرگبار بالگرد حامل ابراهیم رئیسی و همراهانش از احتمال وقوع توطئه‌ در این رویداد خبر دادند.

با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره این سانحه، اسماعیل کوثری، عضو کمیته امنیت ملی مجلس در گفتگو با وبسایت جماران عنوان کرده است که تیمی از طرف ستاد کل نیروهای مسلح مشخص شده که به بررسی جامع و کامل این اتفاق بپردازند و حتما گزارش آن به دست مردم خواهد رسید.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی