Search
Asset 2

جشن خانه سینما پس از ۳ سال توقف

epochtimes

شانزدهمین دوره‌ی جشن خانه‌ی سینما، روز جمعه ۲۱ شهریور برای نخستین بار همزمان در تهران و چند شهر دیگر برگزار می‌‏شود.

به گزارش ایسنا، «مازیار میری»، مدیر اجرایی جشن سینمای ایران ضمن اعلام این خبر و اظهار خرسندی از این‌که این جشن همزمان در شهرهای دیگر برای عموم به نمایش در‌می‌آید، گفت: «سینما‌‌‏های برگزار کننده در تهران پردیس‌های آزادی، ملت، کورش و زندگی و سینمای فرهنگ و در شهرهای مشهد(سینما هویزه)، اصفهان (سینما سپاهان)، شیراز (سینما سعدی)، اهواز (سینما اکسین) و قزوین(سینما بهمن) است.»

همچنین جشن خانه‌ی ‌سینما برای اهالی سینما در سالن برج میلاد برگزار می‌گردد.

نامزدهای دریافت جایزه در این جشن در ۲۰ رشته از بین ۱۰۹ فیلم ایرانی توسط  نمایندگان ۱۲ انجمن صنفی خانه سینما انتخاب شده‌اند.

از میان این فیلم‌ها، فیلم سینمایی «ملکه» به کارگردانی «محمد علی باشه»، در یازده بخش در صدر جدول نامزدهای این دوره قرار دارد.

فیلم سینمایی «پذیرایی ساده»، به کارگردانی مانی حقیقت، نامزد دریافت جایزه در ۷ بخش در مکان دوم قرار دارد.

فیلم‌های برگزیده در سالن نمایش خانه سینما برای داوران به نمایش درمی‌آید و داوران هر صنف ۵ فیلم را برای نامزدهای برگزیده معرفی می‌کنند و در آخر از میان ۵ نامزد برنده‌ی نهایی را انتخاب می‌کنند.

جشن خانه‌ی سینما یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ی سینمایی کشور است، ولی در سال‌های اخیر به دلیل انحلال خانه سینما در سال ۱۳۹۰،  برگزاری آن با مشکل روبرو بود،؛ پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی خانه سینما در سال ۱۳۹۲ بازگشایی شد.

بر اساس اخبار غیر رسمی قرار است جوایز برگزیدگان این جشن در محل کار و منزل آن‌ها اهدا شود و از لحظات اهدای جوایز فیلمی تهیه و در روز سینما ۲۱ شهریور در سینماها پخش شود.

پیش فروش فیلم‌های منتخب از امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور در سینماهای برگزار کننده و سایت سینما تیکت آغاز شده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی