Search
Asset 2

رتبه‌‌‏ی نخست خراسان رضوی در آمار طلاق

طلاق در ایران
(Joe Raedle/Getty Images)
خراسان رضوی در سال ۹۲ رتبه‌‌‏ی اول طلاق‌های ثبت شده در ایران را داراست. (Joe Raedle/Getty Images)

خراسان رضوی در سال ۹۲ رتبه‌‌‏ی اول طلاق‌های ثبت شده در ایران را داراست. تعداد کل طلاق‌های ثبت شده در سال ۹۲ در این استان، ۱۶ هزار و ۱۷۸ مورد بوده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی، این استان  با رتبه‌‌‏ی ۲.۶ در هزار بیشترین نرخ طلاق و در ازدواج با نرخ ۱۱.۶ جایگاه دوازدهم را در کشور دارد. میانگین طلاق و ازدواج در کل کشور به‌‌‏ ترتیب  ۲ و ۱۰.۱  در هزار است.

استاندار خراسان رضوی در راستای کاهش طلاق و افزایش ازدواج استان گفت که طرح خانواده‌‌‏ی پایدار در این استان اجرا خواهد شد. به گفته‌‌‏ی وی  قرار است بانک‌‌‏های این استان در جهت تسهیل امور زوج‌‌‏های جدید، وام‌‌‏ ازدواج پرداخت کنند.

در حال حاضر سیستان‌‌‏و‌‌‏بلوچستان با رتبه‌‌‏ی ۰.۶ در ۱۰۰۰ کمترین نرخ طلاق را دارد. استان‌های اردبیل و تهران نیز به ترتیب دارای بیشترین و کمترین نرخ ازدواج هستند.

به گفته‌‌‏ی مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی در هر شبانه روز ۴۴ نفر و در هر ساعت ۸/۱ ازدواج منجر به طلاق می‌‌‏شود. همچنین در این استان در سه ماهه‌‌‏ی اول سال ۹۳ یک درصد نرخ ازدواج کاهش و ۷ درصد نرخ طلاق افزایش داشته است.

«دکتر محمود گلزاری»، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، ضمن هشدار به افزایش آمار طلاق گفت: « در حال حاضر متأسفانه ۲۰ تا ۳۵ درصد ازدواج‌‌‏ها منجر به طلاق می‌شود.»

وی ضمن اشاره به آسیب‌‌‏های ناشی از طلاق و جدی گرفتن این مقوله در جامعه افزود: «برگزاری مشاوره‌های قبل از ازدواج، راه‌‌‏اندازی سایت‌‌‏های مناسب همسریابی و مشاوره‌‌‏ی اجتماعی برای کنترل خشم از جمله برنامه‌های در دستور کار معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور است.»

به گفته‌‌‏ی کارشناسان آمار طلاق در ایران در سال‌‌‏های اخیر روند رو به رشدی داشته است. برخی از مسئولان نسبت به افزایش این آمار ابراز نگرانی کرده‌اند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی