logo_eet

لیلا حاتمی یکی از پنج زن هیئت داوران جشنواره فیلم کن

لیلا حاتمی از اعضای هیات داوران شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن (اسکرین‌‌‌‌‏شات / (www.festival-cannes.com
لیلا حاتمی از اعضای هیات داوران شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن (اسکرین‌‌‌‌‏شات / (www.festival-cannes.com
لیلا حاتمی از اعضای هیات داوران شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن (اسکرین‌‌‌‌‏شات / www.festival-cannes.com)

در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن، «لیلا حاتمی» یکی از اعضای اصلی هیئت داوران خواهد بود. اکثر اعضای این گروه را که شامل ۵ زن و ۴ مرد است، زنان تشکیل می‌دهند.

لیلا حاتمی در ابتدا با بازی در فیلم‌‌‏هایی به کارگردانی پدرش علی حاتمی پا به دنیای سینما گذاشت. با بازی در فیلم «لیلا» به کارگردانی داریوش مهرجویی از ستارگان سینمای ایران شد و در نهایت با بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی به شهرتی جهانی دست یافت.

در جشنواره امسال، عباس کیارستمی نیز ریاست هیئت داوران بخش سینه‌فونداسیون و فیلم‌های کوتاه را بر عهده دارد. فیلم «طعم گیلاس» وی که برنده نخل طلای سال ۱۹۹۷ جشنواره فیلم کن شد، آغازی بر فعالیت‌‌‏های کیارستمی در جشنواره فیلم کن بود.

طی سال‌‌‌‌‏های گذشته نیکی کریمی، سمیرا مخملباف و بهمن قبادی از ایران در بخش‌های مختلف کن داوری کرده‌اند، اما تنها عباس کیارستمی از ایران داور بخش اصلی بوده است.

به گزارش برگزار‌‌‏کنندگان این جشنواره، جین کمپیون، کارگردان نیوزلندی به همراه داورانی از مکزیک، چین، کره جنوبی، فرانسه و ایران ریاست هیات داوران را به‌‌‏عهده دارد. وی در سال ۱۹۹۳ با فیلم “پیانو” نخل طلای کن را دریافت کرد.

سوفیا کاپولا‌، کارگردان آمریکایی، کارول بوکه هنرپیشه فرانسوی، جیئون دویئون هنرپیشه کره جنوبی، ویلم دافو هنرپیشه آمریکایی، گارسیا برنل هنرپیشه و کارگردان مکزیکی، جیا ژانکه کارگردان چینی و نیکولاس ویندینگ رفن، کارگردان دانمارکی از دیگر اعضای هیئت داوران این جشنواره هستند.

جشنواره امسال از ۱۵ اردیبهشت تا ۵ خرداد برگزار می‌شود و در آن ۱۸ فیلم با یکدیگر به رقابت می‌‌‏پردازند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *