Search
Asset 2

اعطا نشان تبریز به پروفسور «مجید سمیعی»

پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)


یازدهمین نشان شهر تبریز به پروفسور مجید سمیعی چهره‌‏ی سرشناس پزشکی ایران و جهان اعطا گردید.

نشان تبریز طی مراسمی از سوی شهردار این شهر و با حضور جمعی از پزشکان ایرانی و آلمانی و چند تن از اعضای شورای اسلامی به پروفسور سمیعی اعطا شد.

به گزارش ایرنا، بیش از ۱۰ چهره‌‏ی ممتاز علمی، فرهنگی و هنری تاکنون موفق به دریافت نشان تبریز شده‌‏اند. این نشان به افراد فرهیخته و شاخصی که کارهای مهمی برای این استان انجام داده‌‏اند، اهدا می‌‏شود.

مجید سمیعی متولد ۱۳۱۶ شهر رشت است. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در رشت به پایان رساند و برای ادامه‌ی تحصیل عازم آلمان گردید. پس از تحصیل در رشته‌های زیست‌شناسی و پزشکی دانشگاه «یوهانس گوتنبرگ» موفق به اخذ مدرک تخصصی جراحی مغز و اعصاب شد.

تمرکز مطالعات وی در زمینه‌ی تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی است. وی ایجاد کننده‌‏ی زیرشاخه‌‏ای از جراحی مغز به نام «جراحی قاعده مغز» است.

«صادق نجفی»، شهردار تبریز در مراسم اعطای این نشان به پروفسور مجید سمیعی گفت: « پروفسور سمیعی از چنین بستر زمانی بی‌‏بدیلی برخاسته و امروز در جای جای جهان، یکی از شاخه‌‏های مهم علم پزشکی به نام وی شناخته می‌‏شود.»

وی صدها عنوان کتاب و مقاله تألیف کرده است که مهم‌‏ترین مرجع برای جراحان مغز و اعصاب دنیا به شمار می‌‏رود.

سمیعی پایه‌گذار مرکز بین‌المللی علوم اعصاب INI در شهر هانوفر آلمان نیز در این مراسم افزود: «باید این فرصت ارزنده و طلایی را قدر بدانیم و با برنامه ریزی و زمان شناسی لازم به اهداف ترسیم شده دست یابیم چرا که سهل انگاری در استفاده از فرصت‌‏ها، تنها یک اشتباه ساده نیست، بلکه یک گناه بدیهی و مسلم است.»

در حال حاضر پروفسور سمیعی ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان واعصاب و ریاست بیمارستان علوم هانوفر در آلمان و عضویت بورد تخصصی بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را داراست.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی