logo_eet

آموزش توانایی مشاهده‌ از راه دور

images

سرگرد «اد دیمز» یکی از معدود افرادی است که دارای دانش تخصصی مشاهده از راه دور است که توسط اطلاعات آمریکا توسعه داده شده است. عملیات مشاهده‌ از راه دور هم‌اکنون غیرمحرمانه می‌باشد؛ با این وجود برای چندین دهه مخفی نگه‌داشته می‌شد. قدرت مشاهده از راه دور، که یک ادراک فوق حسی می‌باشد، توسط  سرگرد دیمز مورد بررسی قرار گرفته است.

او هم‌اکنون این مهارت را به عموم آموزش می‌دهد و می‌گوید که پیش‌بینی‌های درست او شامل فاجعه‌ی هسته‌ای فوکوشیما در ژاپن و طوفان آیرین در ایالات متحده‌ی آمریکا می‌شود. جوایزی که سرگرد دیمز به خاطر خدمات خود به دولت ایالات متحده کسب کرده است، شاهدی است بر موفقیت روش مشاهده از دور. یکی از جوایز ذکر شده در ویدئویی در وب‌سایت سرگرد دیمز چنین بیان می‌کند: «تجزیه و تحلیل روشنگرانه‌ی او کمک شایانی به توانایی این کشور برای حفظ برتری نظامی کرده است.»

در یکی از جوایز او چنین ذکر شده است: «دیمز وجود یک سلاح تهاجمی کاملاً جدید شوروی را شناسایی و تأیید کرد و خود شخصاً افسران ارشد سازمان‌های ملی اطلاعات را در ارتباط با اهمیت این توانایی جدید شوروی مطلع کرد.»

فوکوشیما

در یک  پخش زنده‌ی رادیویی برنامه‌ی رادیویی «از ساحل تا ساحل ای‌ام» (Coast To Coast AM) سرگرد دیمز پیش‌بینی کرد که یک زمین‌لرزه‌ی عظیم موجب یک مصیبت هسته‌ای در ژاپن خواهد شد. سرگرد دیمز گفت: «توکیو در امان خواهد بود ولی این مسأله‌ی هسته‌ای حداقل موجب یک چرنوبیل کوچک خواهد شد.» آیا می‌توان گفت که او فاجعه‌ای که در مارس سال۲۰۱۱ در فوکوشیما رخ داد را پیش‌بینی کرده بود؟

طوفان آیرین

سه ماه قبل از اینکه طوفان آیرین به شمال شرقی برسد، به نظر می‌رسد که دانشجویان کلاسِ مشاهده از راه دور سرگرد آیرین، بر طبق گفته‌ی وب‌سایت او آن را پیش‌بینی کرده بودند. دانشجویان از اینکه فاجعه‌ی بعدی سرزمین ایالات متحده را پیش‌بینی می‌کردند، بی‌خبر بودند.

مشاهده از راه دور با ذهن خودآگاه کار نمی‌کند، بلکه با ذهن ناخودآگاه سروکار دارد؛ در نتیجه نیازی نیست که دانشجویان از ماهیت چیزی که پیش‌بینی می‌کنند مطلع باشند. در کلاس طرح‌هایی کشیده شد و با یکدیگر مقایسه شد، که سرگرد دیمز آنها را با عنوان «تقریباً یکسان» توصیف کرد. چیزی که آنها کشیده بودند بیشتر شبیه حرکت‌های چرخشی و انرژی در آسمان بود.

قبل از اینکه سرگرد دیمز موضوع هدف را برای دانشجویان برملا کند، از آنان خواست که هر کس آنچه را که تصور می‌کرد را توصیف کند. تقریباً همه هم‌عقیده بودند که آنچه که دیده بودند، یک تندباد دریایی، گردباد و یا طوفان بود. بعد از آن بود که سرگرد دیمز برای آنان آشکار کرد که آنچه که پیش‌بینی می‌کردند، فاجعه‌ی بعدی در سرزمین ایالات متحده بود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *