Asset 2

تصاویر مهسا امینی و امیر نصر آزادانی بر روی هواپیمای حامل تیم ملی فوتبال زنان برزیل 

تصویر مهسا امینی بر روی هواپیمای بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان برزیل
(Screenshot Via Twitter)

هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ حامل تیم ملی فوتبال زنان برزیل در  حالی در بریزبین استرالیا برای شرکت در جام جهانی ۲۰۲۳ زنان به زمین نشست که بر روی آن تصاویر و نوشته‌هایی در حمایت از معترضان ایرانی نقش بسته بود. 

تیم ملی فوتبال زنان برزیل برای شرکت در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان صبح امروز وارد استرالیا شد. 

بر روی هواپیمای اختصاصی این تیم تصاویری از مهسا امینی و امیر نصر آزادانی نقش بسته بود و در همین حال روی بدنه آن نوشته: «هیچ زنی را نباید مجبور کرد سرش را بپوشاند» و «هیچ مردی را نباید به خاطر این حرف به دار آویخت کرد 

امیر نصر آزادانی بازیکن سابق تیم فوتبال تراکتور در جریان اعتراضات گسترده مردمی پس از قتل مهسا امینی در بازداشت پلیس اخلاق در سال گذشته دستگیر شد.  

او به همراه چند تن دیگر در پرونده‌ای که به «خانه اصفهان» معروف شد به کشتن ۳ نفر از نیرو‌های امنیتی متهم شدند. هر چند که بازداشت‌شدگان اعلام کردند بر اثر شکنجه مجبور به اعتراف علیه خود و دیگران شده‌اند اما سه تن از آنها به اعدام محکوم و اعدام شدند و امیر نصر آزادانی نیز به ۲۶ سال زندان محکوم شد که ۱۶ سال آن لازم‌الاجرا است. 

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳ به میزبانی مشترک استرالیا و نیوزیلند و از تاریخ ۲۹ تیرماه تا ۲۹ مرداد در تقویم فیفا برگزار خواهد شد. 

تیم ملی فوتبال زنان برزیل در گروه F در کنار فرانسه، جامائیکا و پاناما قرار دارد. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی