Search
Asset 2

۷ درصد مردان ایرانی از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند

7درصد مردان ایرانی از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند(اسکرین شات/ یوتیوب)
7درصد مردان ایرانی از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند(اسکرین شات/ یوتیوب)
هفت درصد مردان ایرانی از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند(اسکرین شات/ یوتیوب)

یک آسیب‌شناس اجتماعی براساس آمارهای رسمی موجود اعلام کرد که ۷ درصد مردان ایران از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از «مصطفی فروتن»، این آمار موارد بهداشتی مانند استفاده از کرم ضدآفتاب و یا گرایش جوانان به زیبایی و نظم نیست بلکه رفتارهای نامتعارف آن‌‌‏ها را دربرمی‌‌‏گیرد.

وی نخستین دلیل بروز این‌‌‏گونه رفتار‌ها را در میان مردان- ضمن جداکردن افرادی که دچاراختلال هویت جنسی هستند- کم‌توجهی والدین به فرزندان عنوان کرد و گفت: «بخش زیادی از هویت کودک در سنین ۴ تا ۷ سالگی شکل می‌گیرد؛ عدم مشارکت مؤثر پدر در فرزندپروری در این سنین سبب می‌شود که کودک همواره فقط با مادر خود در ارتباط باشد و ناخودآگاه از وی تأثیر بگیرد.»

به گفته‌‌‏ی وی رواج این‌‌‏گونه رفتار‌ها در میان نوجوانان و دانش آموزان به رابطه‌‌‏ی فرد با گروه همسالان خود ارتباط پیدا می‌کند.

در آخر فروتن در مورد راهکارهای عبور از این وضعیت گفت: «مهم‌‌‏ترین راهکار جلوگیری از گرایش پسران به آرایش‌ها و مد‌های زنانه؛ رفتار خانواده‌ها، فرزندپروری مثبت آن‌‌‏ها و حضور کافی والدین در کنار فرزندان است. باید توجه داشت که اگر خانواده‌ها از رفاه نسبی و اوضاع اقتصادی متعادلی برخوردار باشند و والدین مجبور نباشند، ساعات زیادی را در روز کار کنند، می‌توانند زمان بیشتری را در کنار فرزندان خود بگذرانند.»

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی