Search
Asset 2

رئیس پلیس کنگره آمریکا: نانسی پلوسی کمک گارد ملی در حادثه ۶ ژانویه را رد کرد 

که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، پیشنهاد کمک‌گرفتن از گارد ملی برای حفاظت از کنگره را رد کرد.
نانسی پلوسی (MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

رئیس پلیس سابق کنگره ایالات متحده روز گذشته شهادت داد که پل اروینگ، مسئول حفاظت مجلس نمایندگان ایالات متحده، با این استدلال که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، «هیچ‌وقت با این اقدام موافقت نمی‌کند»، پیشنهاد کمک‌گرفتن از گارد ملی برای حفاظت از کنگره را رد کرد. 

استیون ساند، رئیس پلیس سابق کنگره ایالات متحده که در ۸ ژانویه ۲۰۲۱ مجبور به استعفا شد در کمیته فرعی نظارت کمیته امور مجلس نمایندگان آمریکا ناامیدی عمیق خود را از دریافت نکردن کمک گارد ملی که می‌توانست در ۶ ژانویه «تغییردهنده بازی» باشد، ابراز کرد. 

رئیس پلیس سابق کنگره ایالات متحده شرح داد که در روز سوم ژانویه با مسئول حفاظت مجلس نمایندگان و مسئول حفاظت سنا جلساتی داشته و از آنها خواسته بود که درخواست وی برای اعزام سربازان نظامی ملی به منظور امنیت کاخ کنگره در تاریخ ۶ ژانویه را تأیید کنند. هر گونه درخواست این‌چنینی به تایید این دو نیاز دارد. 

او در شهادت خود گفت که ابتدا با مسئول حفاظت مجلس نمایندگان جلسه داشتم و به او گفتم: « من می‌خواهم گارد ملی را برای پشتیبانی و مستقر شدن در اطراف کنگره بیاورم زیرا در جلسه مشترک کنگره بسیاری از نیروهای ما در داخل مشغول خواهند بود.» 

استیون ساند سپس گفت: «پاسخ مسئول حفاظت مجلس نمایندگان این بود که من این دیدگاه را دوست ندارم و در عین حال اطلاعات نهادهای امنیتی این دیدگاه را تایید نمی‌کنند در این جلسه پل اروینگ، مسئول حفاظت مجلس نمایندگان ایالات متحده، پیشنهاد داده بود که استیون ساند با مسئول حفاظت سنا نیز در این مورد صحبت کند. 

رئیس پلیس سابق کنگره ادامه داد وقتی با مایکل استنگر، مسئول حفاظت سنا در این باره صحبت کردم او در پاسخ گفت: « بیایید یک ایده دیگر پیشنهاد بدهیم 

آقای استنگر پیشنهاد کرد که آقای ساند با پنتاگون تماس بگیرد تا بفهمد در صورت نیاز در مواقع اضطراری، گارد ملی با چه سرعتی می‌تواند واکنش نشان دهد. 

رئیس پلیس سابق کنگره سپس توضیح داد که با ویلیام واکر، ژنرال ارتش، تماس گرفتم و او به من اطلاع داد که با توجه به موضوع کووید، بعد از تایید وزارت دفاع  ۱۲۵ نفر را سریعاً اعزام کند. 

در این جلسه بری لودرمیلک، رئیس کمیته فرعی مجلس نمایندگان از استیون ساند پرسید که آیا آقای ایروینگ و آقای استنگر نیز درباره درخواست کمک از گارد ملی صحبت کردند؟ 

رئیس پلیس سابق کنگره در پاسخ گفت من این موضوع را از آقای استنگر پرسیدم و او پاسخ داد که پل اروینگ، مسئول حفاظت مجلس نمایندگان ایالات متحده با او تماس گرفته و گفته است: «ساند درخواست اعزام نیروی گارد ملی را مطرح کرده، ما باید یک طرح دیگر داشته باشیم. پلوسی هرگز درخواست کمک از کارد ملی را قبول نخواهد کرد.» 

مایکل استنگر که توسط میچ مک کانل، رهبر وقت اکثریت سنا، منصوب شده بود پس از یک بیماری طولانی در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ درگذشت. پل اروینگ نیز  

که توسط نانسی پلوسی منصوب شده بود، اما در زمان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان نیز خدمت می‌کرد، برای اظهار نظر در این مورد دسترس نبود. بری لودرمیلک گفت که ایروینگ برای شهادت در مقابل کمیته فرعی فراخوانده خواهد شد. 

دونالد ترامپ به تازگی نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا را متهم کرد که مسئول اصلی حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه است، زیرا پلوسی پیشنهاد او را برای اعزام ۱۰ هزار سرباز قبل از این حادثه را رد کرده است. 

او افزود که رئیس پلیس حفاظت از کنگره اعلام کرد که او می‌خواهد که نیروها در صحنه حاضر باشند، «اما نانسی پلوسی آن را نمی‌پذیرد… نانسی پلوسی مسئول است و کمیته ۶ ژانویه از مصاحبه با او خودداری کرد.»  

همچنین کش پاتل، دستیار سابق ترامپ قبلاً گفته بود که پرزیدنت ترامپ چند روز قبل از ۶ ژانویه به ۲۰ هزار سرباز گارد ملی مجوز داده که از کنگره دفاع کنند، با این حال، «پلوسی و شهردار دی سی آن را رد کردند.»  

به موجب قانون آمریکا نیروهای نظامی ایالات متحده نمی‌توانند در داخل کشور برای اجرای قوانین یا حفظ نظم استفاده شوند و برای استفاده از آنها ابتدا باید فرمانداران یا نیروهای اجرایی فدرال و یا در مورد کنگره شهردار واشینگتن باید درخواست به‌کارگیری نیروهای گارد ملی را مطرح و در صورت موافقت رئیس جمهور این امر صورت خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی