Asset 2

«همایش نکوداشت آریامهر» در لس‌‏آنجلس برگزار می‌‏شود 

همایش نکوداشت آریامهر
(Courtesy of "Nekoodasht Ariyamehr" organizers)

«سازمان سرباز» در لسآنجلس قصد دارد همایشی با عنوان «نکوداشت آریامهر» با هدف گرامیداشت یاد پادشاه فقید ایران، محمدرضا شاه پهلوی، برگزار کند. 

این همایش روز یکشنبه، یکم مردادماه برابر با ۲۳ ژوییه در هتل هیلتون وودلندهیلز لس‌آنجلس برگزار خواهد شد. 

در این گردهمایی سخنران‌های مختلفی از نسل‌های متفاوت به بررسی میراث و جاودانگی شاه فقید ایران خواهند پرداخت. 

در همین رابطه عرفان قانعی فرد پژوهشگر تاریخ خاورمیانه و مطالعات امنیت با اشاره به علاقه‌مندی نسل جوان به میراث پادشاه فقید ایران و حضور آنها در این همایش گفت: «نسلی عاشق شاه فقید است که وی را ندیده اما از او، عشق میهن‌پرستی و خدمت به ملک و مملکت را آموخته و تاریخ عاقبت با وی، با مهربانی رفتار خواهد کرد 

«او پدری فهیم، باشرف و دلسوز برای ایران بود. در وطن پرستی فخر ایران بود. چون اندیشه ایشان برای ایران بود و بالطبع از حضور شاهان ایران‌‏ساز پهلوی در تاریخ ایران باید قدردان بود برای آنچه که برای ایران انجام دادند که صرفا عشق بود. به دلیل خدماتشان به میهن و وطن یادشان همیشه به نیکی جاودان است. او جاوید نامی است که نام ایران را زنده کرد.» 

آرامگاه پادشاه فقید ایران، محمدرضا شاه پهلوی در قاهره,مصر
بانو فرح پهلوی و بانو جهان سادات، همسر انور سادات، (راست)، در آرامگاه محمد رضا شاه پهلوی، در ۲۹‌‏امین سالگرد درگذشت او، ۲۷ ژوییه ۲۰۰۹ (KHALED DESOUKI/AFP via Getty Images)

قانعی‌‌‏فرد با ابراز امیدواری از اینکه این مراسم بتواند گوشه‌‌‏ای از عظمت محمد رضا شاه را مورد بررسی قرار دهد گفت: «مغموم‌‌‏ترین و مظلوم‌‏ترین دولتمرد تاریخ ایران بود. بعد از کوروش و داریوش اقرار نیست اگر بگوییم شاهان پهلوی فرشته‌‌‏های ایران بودند و از زمانه و تاریخ خود فراتر بودند. در آینده تاریخ با آنها با مهربانی رفتار خواهد کرد و یک ایران جوان به نامشان افتخار خواهد کرد. یک نسل اشتباه و ناآگاه علیه محضر هویت و غرور ایران بلوای ۵۷ را رقم زدند و این اسطوره تکرار نشدنی است.» 

این برنامه به طور زنده از کانال یوتیوب عرفان قانعی فرد پخش خواهد شد. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی