Search
Asset 2

تأیید سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در اقیانوس هند

(How Foo Yeen/Getty Images)
(How Foo Yeen/Getty Images)
(How Foo Yeen/Getty Images)

نخست‌وزیر مالزی دقایقی پیش اعلام کرد که بر اساس اطلاعات دریافتی از ماهواره‌ها، پرواز MH370مالزی که ۳ هفته‌ی پیش از صفحه‌ی رادارها محو شده بود، به سمت جنوب و اقیانوس هند پرواز کرده و پرواز در آنجا به انتها رسیده است. وی بیان کرد که به‌دلیل عدم امکان فرود هواپیما در اقیانوس، بدون تردید تمامی سرنشینان هواپیما جان خود را از دست داده‌اند. وی اعلام کرد که آخرین موقعیت پرواز مذکور در غرب شهر ساحلی پرت استرالیا بود.

خطوط هوایی مالزی نیز شب گذشته با ارسال یک پیامک به خانواده‌های مسافران پرواز مذکور، ضمن ابراز مراتب تأسف خود اعلام کرد شکی باقی نمانده که پرواز MH370راه خود را گم کرده بوده و هیچ‌یک از سرنشینان آن زنده نمانده‌اند.

پرواز MH370خطوط هوایی مالزی روز ۱۷ اسفند با ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه، از کوالالامپور عازم پکن بود که پس از گذشت حدود یک ساعت، ارتباط خود را با مراقبت پرواز از دست داد و از صفحه‌ی رادارها محو شد.

در ۳ هفته‌ی گذشته، تعداد زیادی هواپیما، هلیکوپتر و کشتی از ۲۶ کشور دنیا به جستجوی سرنشینان هواپیمای مفقود شده پرداختند. در این مدت فرضیات گوناگونی درباره‌ی علت مفقود شدن این هواپیما مطرح شد. همچنین سوابق جنایی مسافران پرواز مذکور به طور کامل بررسی شد و از تعداد زیادی از افراد مربوط به مسافران این پرواز، از جمله خانواده‌ی خدمه‌ی پرواز بازجویی به‌عمل آمد.

نخست‌وزیر مالزی در کنفرانس مطبوعاتی خود، ضمن اعلام اینکه خبر فوق بر مبنای تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی از ماهواره‌ی انگلیسی انمارست به‌دست آمده، وعده داد که روز سه‌شنبه جزئیات بیشتری از پرواز این هواپیما را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

اپک تایمز در ۳۱ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی