Search
Asset 2

انقلابی در استفاده از کاغذ: از دنیای مد تا خانه‌‏ها

هنرمندان ایده‌‏های بسیار زیادی برای استفاده از کاغذهای باطله دارند  (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
هنرمندان ایده‌‏های بسیار زیادی برای استفاده از کاغذهای باطله دارند (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
هنرمندان ایده‌‏های بسیار زیادی برای استفاده از کاغذهای باطله دارند (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

 

کاغذهای باطله پتانسیل‌‏های فراوانی دارند

هنر استفاده از اشیا‌‏ی ساخته شده با کاغذهای باطله به سرعت در دنیای هنر در حال رشد و پیشرفت می‌‏باشد. بنا به گفته‌‏ی «سیلویا روپانی اسمیت» از روزنامه‌‏ی نیویورک‌‏ تایمز، طراحی لباس‌‏های پلیسه‌‏دار و برش‌‏خورده از جنس کاغذ، یک نوع طراحی مدرن محسوب می‌‏شوند.

«گرِث پیو» یکی از چندین طراح مُد لباس است که از کاغذهای باطله در طراحی لباس استفاده می‌‏کند و با الهام از خطوط کاغذِ تاخورده به فرم‌‏های مورد نظرش در طراحی لباس می‌‏رسد.

خیاطهای لباس‌‏های زنانه‌‏ی شرکت دیور در طراحی کلکسیون لباس فصل بهار، لباس‌‏های ابریشمی ارائه کردند که الگویشان برش‌‏های کاغذ بود. در حالی که «کریستوفرکین» لباس‌‏های بلند و گشاد با فرم کاغذ پیچیده طراحی و ارائه کرده بود.

گذشته از این، کاغذ به یک مصالح محبوب برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی معماری یک خانه و در برخی موارد مبلمان‌‏هایی نظیر میز و صندلی و غیره استفاده شده است.

هنرمندان ایده‌‏های بسیار زیادی برای استفاده از کاغذهای باطله دارند. آنها در حال طرح‌‏ریزی پروژه‌‏ی مهندسی کاغذ هستند تا بتوانند از آن، عکس‌‏های دیدنی و جذاب تهیه کنند. مجسمه‌‏هایی از حیوانات یا لباس‌‏هایی زیبا که از کاغذ و کتاب‌‏های قدیمی تهیه شده‌‏اند نیز از این جمله‌‏اند. مجسمه‌‏هایی که توسط هنرمندی به نام «استفان دویل» و عکاسی به نام «اریک بومن» اخیراً به نمایش درآمده‌‏اند، به ما نشان می‌‏دهند که کاغذهای باطله پتانسیل‌‏های بسیار زیادی برای استفاده‌‏ی مجدد دارند.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی